10. 05. 2015. 18:39 >> 20:45
23

LEKCIJA LARVIKU

Budućnost na krovu Evrope!!!

Budućnost je kompletirala sezonu iz snova, održala je lekciju iz rukometa Larviku u finalu Lige šampiona 26:22 i drugi put u istoriji postala prvak Evrope! Izabranice Dragana Adžića vodile od početka do kraja, tokom meča je bilo i devet razlike (20:11). Larvik se trgao u finišu, ali su "plave" odbile sve nalete i stigle do zaslužene pobjede.

Početak meča bio je kao iz snova, Budućnost je iskoristila prva četiri napada i povela 4:0. Merk je smanjila na 4:1, a onda je Petrović promašila sedmerac, što je kaznila Merk i  postigla još dva gola za 4:3, ali to nije poremetilo Budućnost.

Katarina Bulatović se tada razigrala, pa je ubrzo opet bilo plus 4, 9:5. Norvežanke su ponovo prišle na 9:7, ali su Bulatović sa dva gola i Mehmedović donijele šest razlike u finišu prvog dijela.

Maestralnu partiju u prvih 30 minuta Bulatović je zaokružila šestim golom u posljednjim sekundama prvog dijela za 14:8.

Gdje su stale na kraju prvog, "plave" su nastavile u drugom dijelu. Bulatović je golom otovrila nastavak, a Cvijić sa dva vezana gola donijela ogromnih devet razlike 20:11.

Tada je na scenu stupila Edin i sa pet golova u kratkom intervalu unijela nemir u redove našeg tima, pošto je Larvik prišao na 21:16. Ali, Budućnost je imala rješenje, klasa Milene Knežević je došla do izražaja, pa je majstorskim golom donijela plus šest 22:16.

Merk je pogodila u 53. minutu za 22:18, ali ni tada nije bilo panike, Petrović je sa bekovse pozicije zatresla mrežu za 23:18, tu se Larvik predao. Potom je bilo 26:20 (majstorija Mehmedović i Petrović), da bi Merk sa dva gola postavila konačnih 26:22.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Katarina Bulatović sa sedam, Majda Mehmedović je postigla šest, dok je Dragana Cvijić meč završila sa četiri pogotka.

U norveškom timu najbolja je bila Nora Merk sa deset, dok je Anja Edin Hamerseng meč završila sa šest golova.

BUDUĆNOST JE PRVAK EVROPE

26:22 Opet Merk, posljednji minut

26:21 Merk

26:20 Egzibicija, Petrović

25:20 Mehmedović sa krila.

24:20 Merk sa sedam metara.

24:19 Cvijić potvrđuje pobjedu, dva i po minuta do kraja!!!!

23:19 Frafjord, četiri i po minuta do kraja.

23:18 Petrović sa bekovske pozicije!!!

Tajm-aut Budućnost.

22:18 Merk, mala kriza kod plavih, 53. minut.

22:17 Nastavlja Edin, pet od šest posljednjih golova je dala za Larvik.

Isključena je Knežević na dva minuta.

Žderić brani sedmerac Suland!!!

22:16 Knežević je praktično izmislila gol, 49. minut.

21:16 Edin u seriji.

21:15 Edin nakon prodora.

21:14 Suland iz sedmerca.

21:13 Opet Mehmedović sa crte, prelijepa akcija. Tajm-aut Larvik.

20:13 Edin sa devet metara, 44. minut.

Rajčić brani sedmerac Nori Merk!

Cvijić je isključena na dva minuta.

20:12 Edin sa devet metara.

20:11 Opet Cvijić!

19:11 Cvijić je razgrnula sve i pogodila.

Isključena je Bulatović na dva minuta.

15:8 Bulatović nastavlja da teroriše golmane Larvika.

Kraj prvog dijela.

14:8 Bulatović cijepa mrežu, maestralna partija!!!

Tajm-aut Budućnost, 40 sekundi do poluvremena.

13:8 Breistol.

13:7 Mehmedović nakon kotre, velikih šest razlike!

12:7 Opet Bulatović, pet gola, tri minuta do velikog odmora.

11:7 Bulatović sa 10 metara, pod prečku!

10:7 Bizdra, sjajan gol sa devet metara!

9:7 Merk sa sedam metara.

9:6 Breistol sa devet metara, dok je prijetio pasivan napad...

Neagu ne koristi sedmerac (pogodila stativu), a u nastavku akcije je uhvatila loptu i opet pogodila okvir gola!

9:5 Neagu topovski sa devet metara

8:5 Bulatović sa devet metara

7:5 Gro Hramerseng

7:4 Cvijić se oslobodila čuvarke i pogodila sa crte.

6:4 Merk nastavlja seriju, sada je pogodila iz sedmerca.

6:3 Neagu sa sedam metara, tajm-aut Larvik.

5:3 Bulatović prekida seriju Norvežanki

4:3 Merk muči našu odbranu, još jedan prodor, 10. minut.

4:2 Merk nakon prodora.

Petrović je pogodila stativu sa sedam metara!

Neagu se vratila na teren!

Merk je faulirala Knežević i isključena je na dva minuta.

4:1 Merk sa devet metara.

4:0 Kakav gol Petrović, od prečke!

Isključena je Dragana Cvijić.

3:0 Mehemdović ovog puta sa crte, fenomenalna asistencija Knežević.

2:0 Bulatović iz vrlo teške pozicije, sa kontra strane.

1:0 Mehemedović sjajno sa krila. Prethodno se povrijedila Neagu, izgleda je zglob u pitanju. Rumunka je napustila igru.