Objavio: P.R. [ Beta ]

20. 01. 2018. 12:24   >>  13:30 9

AUSTRALIJAN OPEN

Đoković i Federer u tri seta do osmine

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije, pošto je pobijedio Španca Alberta Ramosa Vinjolasa sa 6:2, 6:3, 6:3.

Meč Đokovića i Ramosa Vinjolasa, 14. i 22. tenisera svijeta, trajao je dva sata i 22 minuta.

On sada ima pet pobjeda u isto toliko mečeva protiv Ramosa Vinjolasa.

Protivnik Đokovića u narednom kolu je južnokorejski teniser Čung Hjeon, koji je ranije danas napravio iznenađenje eliminisavši Njemca Aleksandera Zvereva.

Đoković i Čung su do sada odigrali smo jedan meč, i to baš na Australijan openu 2016. godine, kada je slavio srpski teniser sa 3:0.

Bivši teniser broj jedan nije imao većih problema da stigne do pobjede nad Špancem u današnjem meču, iako je u drugom setu zatražio medicinski tajm-aut i za trenutak zabrinuo svoje navijače.

Đoković je u drugom gemu prvog seta imao tri brejk lopte, nije ih iskoristio, ali je potom uspio da realizuje četvrtu u šestom gemu i povede sa 4:2.

Šestostruki šampion Australijan opena je potom vezao dva gema, iskoristio je prvu set loptu i poveo sa 1:0 poslije 40 minuta igre.

Đokoviću je za osvajanje drugog seta bio dovoljan samo jedan brejk, dok je u trećem dva puta oduzimao servis protivniku ne dozvolivši mu niti jednu brejk priliku.

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u osminu finala, pošto je pobijedio Francuza Rišara Gaskea sa 6:2, 7:5, 6:4.

Bio je to 19. duel Federera i Gaskea i 17. pobjeda Švajcarca. Francuz je izgubio posljednjih deset mečeva od Federera.

Federer se tako 16. put plasirao u osminu finala Australijan opena, a naredni protivnik branioca titule biće mađarski teniser Marton Fučovič, trenutno 80. igrač svijeta.

Fučovič je ranije danas pobijedio Argentinca Nikolasa Kikera u tri seta. Federer i Fučovič se do sada nijesu sastajali.