15. 07. 2018. 17:31 >> 17:24
11

VELIKI POVRATAK

Đoković "preslišao" Andersona za trofej na Vimbldonu

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Vimbldon, četvrti put u karijeri, pošto je u finalu u Londonu savladao Južnoafrikanca Kevina Andersona u tri seta 6:2, 6:2, 7:6.

Đoković, koji je igrao prvo gren slem finale još od Otvorenog prvenstva SAD 2016, osvojio je svoju 13. gren slem tutulu.

Na drugoj strani, Anderson je igrao svoje drugo gren slem finale, poslije prošlogodišnjeg Ju Es Opena, ali je i dalje bez trofeja na najznačajnijim turnirima.

Ovo je bio sedmi međusobni duel Djokovića i Andersona, a srpski teniser je do šeste pobjede stigao poslije dva sata i 18 minuta igre.

Anderson nije pretrpio brejk u posljednjih 27 servis gemova u tokom polufinala protiv Džona Iznera, a Đoković je uspio da mu oduzme servis već u prvom gemu meča.

Srpski teniser je potom, uz još jedan brejk, poveo sa 4:1, izgubivši samo tri poena na svoj servis.

Drugi set je bio gotovo identičan. Đoković je oduzeo servise Andersonu u prvom i petom gemu, a potom se u osmom suočio sa prvom brejk prilikom protivnika. On je spasio tu brejk loptu, a onda i iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 2:0.

Za razliku od prva dva seta, u trećem se vodila veća borba. Anderson je u finišu seta iskoristio slabiji servis Djokovića i stigao do čak pet set lopti, ali je srpski teniser uspio da se odbrani pa je pobjednik tog dijela igre rešen u taj-brejku. Đoković je taj-brejk dobio sa 7:3.

17:32 - Đoković je bio ubjedljiv u taj-berjku 7:3 i osvojio titulu na Vimbldonu.

17:22 - Treći set će se riješiti u taj-brejku

17:13 - Đoković je spasio dvije set lopte i izjednačio na 5:5, potom je Anderson lako odbranio svoj servis 5:6

16:53 - Đoković je treći put dobio gem s nulom, ali Anderson ne posustaje, ponovo je odbranio svoj servis 4:3

16:44 - Bez brejka u trećem setu, Anderson vodi 3:2

16:36 - Anderson vodi 1:2

16:33 - I Đoković i Anderson bili su sigurni u svoj servis na početku trećeg seta 1:1

16:24 - Đoković je spasio brejk loptu, a potom sjajno odigrao i dobio gem za 6:2, odnosno vođstvo od 2:0 u setovima.

16:06 - Đoković je opet uzeo servis rivalu, blizu je osvajanja drugog seta 4:1.

15:57 - Đoković je odmah na startu stigao do brejka, koji je potom lako potvrdio.

15:42 - Srpski teniser opravdava ulogu favorita. Bez većih problema poveo je 1:0 u setovima.

15:30 - Đoković dolazi do drugog brejka u prvom setu i vodi sa ubjedljivih 4:1 u gemovima.

15:19 - Srpski tenser potvrđuje brejk - 2:0.

15:15 - Đoković odmah pravi brejk na startu meča.

15:11 - Finale je počelo, prvi servira Anderson.

Đoković juri 13. Gren slem titulu, na koju čeka više od dvije godine, a Anderson tek prvu u svom drugom finalu računajući samo četiri najveća turnira.

Obojica su do finala došli iscrpljujućim i dugim mečevima, Anderson je poslije šest i po sati savladao Amerikanca Džona Iznera 3-2, istim rezultatom kao što je Đoković slavio nad Špancem Rafaelom Nadalom ali u dva dana.

Ovo je njihov sedmi međusobni duel, a srpski teniser vodi sa 5:1. Na Vimbldonu su se sestajali već dva puta. Sada već davne 2011. Đoković je lako sa 3:0 došao do trijumfa, dok je prije tri godine poslije velikog preokreta slavio sa 3:2.