[ Beta, Objavila: J.B.Č. ]

01. 06. 2019. 16:35 >> 17:44

ROLAN GAROS

Đoković, Zverev i Cicipas u osmini finala

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobijedio Italijana Salvatorea Karuza sa 6:3, 6:3, 6:2.

Ovo je bio prvi meč koji su odigrali Đoković i Karuzo, trenutno 147. teniser svijeta, a srpski teniser je slavio poslije dva sata i četiri minuta igre.

Đoković će u narednom kolu igrati protiv pobjednika meča Borna Ćorić - Jan Lenard Štruf.

Prvom teniseru svijeta je za osvajanje prvog seta bio dovoljan samo jedan brejk, koji je napravio u četvrtom gemu. On je tada poveo sa 3:1, potom i sa 4:1 i do kraja seta je uspio da sačuva svoj servis iako je u sedmom gemu morao da spasava dvije brejk lopte.

Đoković je u prvom gemu drugog seta propustio dvije brejk prilike, ali je do kraja tog dijela igre dva puta oduzimao servis protivniku. Slična situacija viđena je i u trećem setu. Srpski teniser je pri rezultatu 2:1 propustio dvije brejk prilike, ali je potom vezao četiri gema i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.

Njemac Aleksander Zverev plasirao se u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobijedio srpskog tenisera Dušana Lajovića u pet setova - 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2.

Meč Zvereva i Lajovića, petog i 35. tenisera svijeta, trajao je tri sata i šest minuta. Bio je ovo drugi meč Zvereva i Lajovića i druga pobjeda njemačkog tenisera.

Zverev će u osmini finala Rolan Garosa igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija koji je poslije četiri seta eliminisao Španca Roberta Bautistu Aguta.

Grk Stefanos Cicipas plasirao se u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobijedio srpskog tenisera Filipa Krajinovića sa 3:1 (7:5, 6:3, 6:7, 7:6).

Meč Cicipasa i Krajinovića, šestog i 60. tenisera svijeta, trajao je tri sata i 38 minuta.

Cicipas će u narednoj rundi Rolan Garosa igrati protiv pobjednika meča Stan Vavrinka - Grigor Dimitrov.