Beta [ B.B. ]

20. 01. 2022. 10:34   >>  10:35

TURNIR U MELBURNU

Cicipas i Ože-Alijasim u trećem kolu Australijan opena

Četvrti teniser svijeta Stefanos Cicipas plasirao se danas u treće kolo Australijan opena pošto je u Melburnu savladao Argentinca Sebastijana Baesa sa 7:6, 6:7, 6:3, 6:4.

Meč između grčkog tenisera i 88. igrača svijeta trajao je tri sata i 22 minuta.

Sve do devetog gema prvog seta nije bilo brejkova, a tada je do vođstva 5:4 došao Baes.

Već u narednom gemu Cicipas vraća brejk, a zatim osvaja set u taj-brejku sa 7:1.

Oba tenisera čuvala su svoje servise tokom drugog seta, da bi u taj-brejku poslije četiri uzastopno osvojena poena (7:5), do izjednačenja u setovima došao argentinski igrač.

Cicipas je u trećem dijelu igre vodio sa 5:0, ali je do kraja seta Baes uspio da smanji rezultat sa tri osvojena gema, dok je u četvrtom setu grčkom teniseru dovoljan bio brejk u trećem gemu.

Prošlogodišnji polufinalista Australijan opena u sljedećem kolu će igrati protiv Francuza Benoa Pera.

Per, 56. teniser na ATP listi je sa 6:4, 6:4, 6:7, 7:6 pobijedio bugarskog igrača i 26. nosioca Grigora Dimitrova.

Do trećeg kola turnira u Melburnu je došao i deveti teniser svijeta Feliks Ože-Alijasim, koji je sa 7:6, 6:7, 7:6, 7:6 pobedio Španca Alehandra Davidoviča Fokinu.

Sva četiri seta otišla su u taj-brejk, prvi je pripao Kanađaninu rezultatom 7:4, drugi je osvojio španski teniser istim rezultatom, dok je naredna dva sa 7:5 i 7:4 osvojio Ože-Alijasim.

U narednoj fazi kanadski teniser igra protiv Britanca Danijela Evansa, 24. nosioca na turniru.