28. 01. 2015. 11:39 >> 12:29
6

U TRI SETA

Đoković lako dobio Raonića

Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena nakon pobjede 3:0 protiv Miloša Raonića po setovima 7:6, 6:4, 6:2. U polufinalu igraće protiv prošlogodišnjeg šampiona Stana Vavrinke, i pokušaće da mu se osveti za prošlogodišnji poraz u Melburnu.

Đoković, prvi nosilac turnira, današnjom pobjedom povećao je pozitivan skor protiv Raonića, i sada ima svih pet trijumfa.

Đoković je pobjedom izborio plasman u svoje 26 Grend slem polufinale, čime je stigao legendarnog Andrea Agasija.

Prvi nosilac je stigao do prednosti od jedan nula u setovima tek nakon taj brejka. Đoković je prethodno propustio četiri prilike za brejk. U taj brejku je Novak iskoristio tek treću set loptu.

Đoković je drugi set osvojio nakon što je konačno stigao do brejka, i to u prvom gemu. Do kraja seta Đoković je čuvao servis ne dozvoljavajući Raoniću čak ni da stigne do šanse za brejk.

Prvi teniser svijeta u trećem setu je ponovo brzo osvojio brejk, u trećem gemu trećeg seta, vrlo brzo dolazi do još jednog brejka. Sigurnim servisima čuvao je prednost, a zanimljivo je da Raonić nije imao nijednu brejk priliku na meču.

Đoković će do kraja turnira pokušati da stigne do svoje osme Grend slem titule, a pete u Melburnu.

Prvi set:

1:0 Đoković osvojio prvi gem bez izgubljenog poena.

1:1 Raonić spasio dvije brejk lopte. Miloš je odličnim servisima sačuvao svoj servis. U prvom gemu Kanađanin odservirao tri asa.

2:1 Đoković mnogo sigurniji na svom servisu od Raonića. Izbugio samo jedan poen.

2:2 Odličan gem Raonića. Bez izgubljenog poena, i sa dva asa, čuva svoj servis.

3:2 Još jedan siguran gem Đokovića. Izgubio samo jedan poen. Raonić dosta rizikuje prilikom riterna i za sada griješi.

3:3 Raonić ponovo osvaja gem prije svega zahvaljujući odličnim servisima. Ponovo protivniku ne prepušta ni poen.

4:3 Raonić vodio 0:30 na servis Đokovića, ali prvi nosilac ipak uspio da osvoji sedmi gem, tek nakon đusa.

4:4 Raonić spasio dvije brejk lopte i osvojio gem ponovo odličnim servisima. Đoković za sada nije iskoristio četiri brejk lopte.

5:4 Đoković siguran na svom servisu. Raoniću dozvolio da osvoji samo poen.

5:5 Raonić osvaja novi gem iako je na 30:30 imao drugi servis dobrom igrom sa osnovne linije nije dozvolio šansu za brejk.

6:5 Đoković osvaja novi gem bez većih problema.

6:6 Igraće se taj brejk u prvom setu. Raonić sa dva asa sigurno osvojio gem.

7:6 Đoković stigao do mini-brejka na prvi Raonićev servis. Poveo 2:0. Raonić nakon toga servira as za 2:1. Đoković gubi mini brejk u narednom poenu nakon neiznuđene greške sa osnovne linije. Đoković poveo sa 3:2 odličnim forhendom sa osnovne linije. Raonić pravi grešku sa osnovne linije i sada gubi 4:2. Servis viner Miloša za 4:3. Peti ss Srbina za vođstvo od 5:3. Odličan volej Đokovića ga dovodi do tri set lopte.  Raonić nakon čelendža osvaja poen za 6:4. Neiznuđena greška Novaka drži Miloša u igri 6:5. Đoković koristi treću set loptu.

Drugi set:

1:0 Đoković odmah stigao do brejka u drugom setu. Vodio je 0:40. Raonić je osvojio naredni poen, ali zatim je izašao na mrežu što je Novak kaznio odličnim pasing udarcem.

2:0 Đoković potvrđuje brejk odličnim servisima.

2:1 Raonić osvaja gem na svoj servis sigurnijom igrom.

3:1 Prvi nosilac nastavlja sa sigurnim servisima. Raoniću prepušta samo jedan poen.

3:2 Raonić smanjuje prednost. Perfektan gem, bez izgubljenog poena.

4:2 Đoković uzvraća istom mjerom, osvaja gem sa nulom. Raonić ima šest asova i osam vinera više, ali ipak gubi.

4:3 Neizvjestan gem. Raonić pri vođstvu od 40:30 izlazi na mrežu, na njegovu sreću pasing šot Đokovića odlazi u aut.

5:3 Raonić u narednom gemu servira za opstanak u meču. Odlični udarci Đokovića sa osnovne linije.

5:4 Osmi nosilac sigurnim servisima se i dalje ne predaje.

6:4 Đoković stiže do prednosti od dva seta, nakon što je "oteo" servis Raoniću u prvom gemu drugog seta. Novak iskoristio prvu od tri set lopte.

Treći set:

1:0 Kanađanin sačuvao servis, spasio brejk loptu pri 30:40.

1:1 Đoković osvaja gem bez izgubljenog poena.

2:1 Novak osvaja novi brejk. Na Milošev servis izgubio samo poen.

3:1 Đoković potvrđuje brejk.

4:1 Nova brejk šansa za Đokovića koju je Miloš odbranio. Ipak u đusu je Đoković imao drugu brejk loptu koju koristi. Raonić za sada bez ijedne brejk lopte.

5:1 Siguran servis Đokovića za ogromnu prednost.

5:2 Raonić popravio servis. Dobija gem bez izgubljenog poena.

6:2 Đoković stigao do polufinala gdje će pokušati da se revanšira Vavrinki za prošlogodišnji poraz u Melburnu. Prvi nosilac u dosadašnjem toku turnira nije izgubio nijedan set.