01. 12. 2015. 19:15 >> 19:08
38

KOBNA DRUGA ČETVRTINA

Srbija slavila u Budvi

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u Budvi od Srbije 12:10 (2:3, 4:0, 3:2 i 5:3), u utakmici trećeg kola B grupe preliminarne faze Svjetske lige.

Crna Gora je prva zatresla mrežu, ali su gosti golovima Mandića i Filipovića preokrenuli na 2:1. Ipak, do kraja uvodne dionice "ajkule" su vratile vođstvo. Golove su postigli kapiten Janović i Čućković 3:2.

Srbija je furiozno odigrala drugu četvrtinu. Aktuelni evropski i svjetski šampion je dobio ovaj dio igre sa 4:0, a pogađali su Prlainović (dva puta), Filipović i Subotić za plus 3 (6:3).

Naša selekcija u tih osam minuta, pet puta nije iskoristila igrača više.

Pijetlović je kompletirao seriju Srbije od 5:0, za ubjedljivih 7:3, da bi crni period naše selekcija prekinuo Ivović. Filipović i Prlainović su donijeli su gostima plus 5 9:4. Ivović je svojim drugim golom u trećoj četvrtini sekund prije kraja smanjio na 9:5.

Posljednju četvrtinu je obilježila igra gol za gol, a izabranici Vladimira Gojkovića su u finišu golovima Draška Brguljan i Janovića ublažili poraz 12:10.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Filip Filipović sa četiri, Andrija Prlainović je postigao tri, Gavril Subotić dva,a po gol Dušan Mandić i Duško Pijetlović.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Aleksandar Ivović sa tri, Draško Brguljan je upiao dva, a po gol Mlađan janović, Luka Sekulić, Nikola Vukčević, Uroš Čučković i Nikola Janović.

Crna Gora će u četvrtom kolu, 16. februara, biti gost Španije. Odgođeni duel sa Francuskom zakazan je za 14. mart.