Vaterpolo

14. 06. 2013. 16:35   >>  15. 06. 2013. 16:09 8

SA SRBIJOM ZA FINALE

"Ajkule" bolje od Rusije

Crna Gora je u vrlo izjednačenom meču imala više snage i živaca, savlada domaćina Rusiju 12:11, nakon peteraca i prošla u polufinale Svjetske lige, gdje je očekuje duel sa Srbijom.

Crna Gora je dobro otvorila meč i povela golom Draška Brguljana, ali je onda uslijedio neshvatljiv pad, pa su domaći do kraja prvog perioda postigli tri gola (pogađali Nagaev dva puta i Holod) za sigurnih 3:1.

Na počeku duge četvrtine smanjio je Pasković iz peterca, ali je Nagaev svojim trećim golom vratio Rusima dva gola prednosti  4:2. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Draško Brguljan je vratio neizvjesnost – 4:3.

Petrović je sredinom treće dionice vratio stvari u egal, a novo vođstvo domaćoj selekciji donio je Timakov. Da se u posljednjih osam minuta uđe sa neriješenim rezultatom pobrinuo se Darko Brguljan (5:5).

U četvrtoj četvrtini igralo se gol za gol. “Ajkule“ su dva puta vodile, preko sjajnog Draška Brguljana, ali je domaćin uspio da izbori peterce zahvaljujući Ašaevu i nesrećnim autogolom Draška Brguljana, koji je tako prešao put od junaka do tragičara.

Crna Gora je imala više koncentracije prilikom izvođenja peteraca i slavila sa 12:11, čime je prošla među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju.

Meč sa Srbijom igra se sjutra sa početkom u 13:30, a direktan prenos je na TVCG.