[ Objavio: O.Z. ]

25. 07. 2017. 16:03   >>  17:01 28

CRNA GORA BEZ MEDALJE

Težak poraz "ajkula" od Grčke

Vaterpolisti Crne Gore eliminisani su u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti. ''Ajkule'' su ubjedljivo poražene od Grčke 7:12 (0:1, 2:5, 1:4, 4:2), pa će u nastavku šampionata igrati razigravanje za plasman od 5. do 8. mjesta.

Naši vaterpolisti danas su odigrali veoma loše, posebno u napadu. Grci, osvajači olimpijske bronze u Riju, bili su nadmoćnji tokom cijelog meča i zasluženo otišli u polufinale i borbu za jednu od medalja.

U četvrtfinalu, prvom velikom ispitu za našu selekciju nakon očekivanog osvanja prvog mjesta u grupi, pokazalo se da će smjena generacija biti teška, te da u ovom trenutku Crna Gora nije u vrhu svjetskog vaterpola.

Užasno prvo poluvrijeme za crnogorske vaterpoliste najavilo je eliminaciju. Ravnopravno se igralo samo u prvoj četvrtini. Grčka je bila nadmoćna, posebno u drugoj četvrtini, pa je na pauzu otišla sa velikih 4 gola razlike - 2:6.

Meč je tako praktično riješen već poslije prvog poluvremena.

U trećem dijelu igre prednost je rasla i do 8 golova razlike (2:10), da bi u posljednjoj četvrtini Crna Gora uspjela samo da ublaži poraz.

Izabranici Vladimiri Gojkovića iskoristili su samo tri od 10 situacija sa igračem više, dok su "heleni" na drugoj strani  postigli šest golova iz sedam situacija kada je neko od naših vaterpolista bio isključen.

Junak trijumfa Grčke, na čijem se golu istakao Konstantinos Flekas sa 12 odbrana, bio je Joanis Funtulis sa četiri gola.

Dvostruki strojelac za crnogorsku selekciju bio je Aleksandar Radović, dok su po gol postigli Saša Mišić, Nikola Murišić, Darko i Draško Brguljan i Marko Petković.

Crnogorski vaterpolisti u nastavku šampionata razigravaće za plasman od petog do osmog mjesta, a prvi rival biće im poraženi iz duela Mađarske i Rusije (20.30h).

Rival selekciji Grčke u polufinalu biće bolji iz duela Mađarske i Rusije.

U preostala dva četvrtfinalna duela sastaće se Srbija – Australija (16.10, TVCG 2) i Hrvatska – Italija (22.00, TVCG 2).

CRNA GORA - GRČKA 7:12 (0:1, 2:5, 1:4, 0:0)

Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Flahiv (Australija), Igrač više: Crna Gora 10 (3), Grčka 7 (6), Peterci: Crna Gora 3 (2), Grčka 1 (1)

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 1, Banićević, Petković 1, Darko Brguljan 1, Aleksandar Radović 2, Drašković, Ukropina, Đuro Radović, Mišić 1, Čučković, Murišić 1, Šćepanović.

GRČKA: Flekas, Genidunias 1, Delakas, Dervisis 1, Fudulis 4, Kapocis, Podikeas, Argiropulos 1, Murikis 1, Kolomvos 1, Gunas 2, Vlahopulos 1, Zerdevas.

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

Kraj meča, ubjedljiv poraz Crne Gore u etvrtfialu Svjetskog prvenstva.

Još jedna situacija sa igračem više nije iskorišćena, dvije uzastopne odbrane Flekasa.

7:12 - Darko Brguljan koristi igrača više u bazenu. (minut i po do kraja)

6:12 - Novi gol Grka, Geniduinas sa igračem više.

6:11 - Petković trese mrežu sa igračem više. Tek drugi pogodak naših nakon isključenja nekog od grčkih igrača. (2.20 minuta do kraja meča)

5:11 - Argiropulos pogađa nakon kotre, Grčka ponovo na plus 6.

5:10 - Radović pogađa iz peterca, nakon koji je izborio Mišić. (3.40 minuta do kraja meča)

Novi tajm-aut Gojkovića, koji mora nekako motivisati naše vaterpoliste da makr ublaže poraz i dostjanstveno se oproste od borbe za medalju.

Ni šesti put nijesmo iskoristili igrača više, Darko Brguljan se nije snašao na centru.

4:10 - Murišić pogađa nakon sjajnog proigravanja Ukropine. (5.25 minuta do kraja utakmice)

Nastavlja se katastrofalna igra u napadu. Šesti put na meču imali smo igrača više, ali Grci su nakon samo 3 sekunde ukrali loptu.

"Ajkule" su izvele brz napad, Petković je šutiorao s lijeve strane, ali pogodio je prečku.

Ušli smo u posljednjih 8 minuta četvrfinala Svjetskog prvenstva. Konačno je Ukropina brže doplivao do lopte na centru bazena, pa prvi put imamo prvi napad.

Treća četvrtina:

3:10 - Draško Brguljan smanjuje fantastičnim udarcem sa skoro 15 metara, u posljednjim sekundama trećeg dijela igre. Prvi gol naših u ovoj četvrtini.

2:10 - Radović je na drugoj strani isključen, pa sada Grci imaju igrača više, što koristi Fudulis da zatrese režu snažnim udarcem sa sredine.

Crna Gora ponovo ne koristi igrača više, ukupno četvrti put na meču.

Grci ponovo prijete, ali lopta odlazi pored gola.

Ne pomažu instrukcije našeg selektora, Darko Brguljan je šutirao sa lijeve strane, ali grčki golman ponovo siguran.

Tajm-aut Gojkovića na 2.20 do odlaska na mini odmor.

Funtulis je probao još jednom sa distance, ali ovog puta, srećom, pogađa stativu.

2:9 -  Siguran sa pet metara bio je Funtulis, njegov treći gol na meču. (3 minuta do kraja četvrtine)

Kraj meča i za Čučkovića koji je zaradio treće isključenje ui napravio petarac. Cra Gora ostaje i bez drugog beka.

Na drugoj strani brani i Šćepanović, negova prva odbrana otkako je ušao u igru. (3 i po minuta do kraja četvrtine)

Flekas ponov brani, njegova deveta odbrana danas.

Banićević je dobio crveni karton, a Gojković na gol uvodi kapitena Miloša Šćepanovića, koji mijenja Lazovića.
Utakmica je završan i za Grka Murikisa, nakon duela sa Banićevićem.

2:8 - Drugi pogodak Gunasa, ovaj put nakon isključenja Mišića za velikih plus 6.

Naši treći put danas ne koriste igrača više, Draško Brguljan je bio neprecizan. (5 minuta do kraja četvrtine)

2:7 - Grci nastavljaju tamo gdje su stali u prvom poluvrmenu. Nakon dva minuta igre u nastavku "heleni" opet idu na plus 5.

Ponovo stativa spašava gol Lazovića. Ovog puta Gunas je pokušao lob udarcem.

Počela je treća četvrtina, ponovo Grci imaju prvi napad, ali Kolomvosu je dosuđen kontra faul.

Prvo poluvrijeme:

Užasno poluvrijeme za crnogorske vaterpoliste koji su pred eliminacijom iako ima da se igra još jedno poluvrijeme.

Grčka je bila nadmoćna u drugoj četvrtini i na pauzu je otišla sa velikih 4 gola razlike - 2:6.

Druga četvrtina:

Odbranili smo se u posljednjim sekundama poluvremena, ostaje 2:6 u korist "Helena".

Konačno smo se odbranili u 2. četvrtini, izblokiran šut Murikisa. (minut do kraja poluvrmena)

2:6 - Radović smanjuje.

1:6 - Funtulis, za razliku od naših vaterpolista, koristi situaciju sa igračem više na 2 i po minuta do pauze. To je šesti put da je neko od naših iskljuen, Čučković je zaradio treće isključenje.

Ponovo ne koristimo igrača više, Radović je izblokiran i lopta oldlazi pored gola (3 minuta do kraja poluvremena)

1:5 - Munikis sa igračem više, Grčka ponovo na plus 4. Mišić je zaradio isključenje.

1:4 - Konačno gol naše selekcije! Mišić je strijelac nakon što je Potikeas isključen zbog faula upravo nad Mišićem. (4.10min do kraja poluvremena)

Crnogorski selektor Vladimir Gojković primoran je da traži još jedan tajm aut.

0:4 - Kolomvos trese mrežu za velikih 0:4 nakon drugog isključenja Čučkovića na meču.

Darko Brguljan je izblokiran, još čekamo prvi gol naše selecije.

0:3 - Dervisis parabolom matira Lazovića za veliku prednost Grčke. (5.50min do kraja poluvrmena)

"Ajkule" nijesu iskoristile još jedan napad, ovog puta Čučković se nije snašao pred golom rivala.

0:2 - Vlahopulos pogađa i duplira vođstvo "Helena" nakon minut i po igre u 2. dionici.

Stativa spašava naš gol nakog šuta Funtulisa.

Počeo je drugi dio igre, opet prvi napad imaju Grci.

Prva četvrtina:

Imali smo sreće u posljednjem napadu Grčke, Murikis je pogodio prečku.

Naši ne koriste situaciju sa igračem više u posljedsnjem minutu 1. četvrtine, Radoviću je ispala lopta nakon lošeg kombinovanja.

Isključenje Radovića koji je spriječio kontru Grčke, ali rezulat ostaje nepromijenjen zahvaljujući bravuri golmana Lazovića.

Flekas  brani udarac Draška Brguljana, a na drugoj strani istakao se i naš golman Lazović nakon kontre Grčke.

0:1 - Grčka je povela golom Gunasa sa igračem više, pošto je Čučković zaradio prvo isključenje na meču (2.min).

Ponovo nijesmo iskoristili napad. Prvo je šut Petkovića izblokiran, da bi na kraju Grci osvojili loptu.

Golman Grčke Flekas već ima dvije odbrane.

Velika šanska za vođstvo nije iskorištena. Drašković je promašio peterac kji je izborio Mišić.

Prvi napad pripao je Grcima, koji su napravili faul u napadu.

Crnogorski vaterpolisti kao prvoplasirani u A grupi izborili su direktan plasman među osam najboljih. Pobijedili su Kazahstan (13:5) i Brazil (14:5), dok su sa Kanadom igrali neriješeno (8:8).

Grčka je bila drugoplasirana u grupi, a u osmini finala eliminisala je Japan 14:4.

Crna Gora i Grčka sastale su se nedavno u kontrolnom meču, a naš tim je kao gost slavio 6:5.

Jedini meč na Svjetskim prvenstvima, ove dvije selekcije odigrale su 2013. godine, u grupnoj fazi, a Grci su bili bolji 6:4.

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan, Banićević, Petković, Darko Brguljan, A. Radović, Drašković, Ukropina, Đ. Radović, Mišić, Čučković, Murišić, Šćepanović.

GRČKA: Flekas, Geniduinas, Delakas, Funtulis, Murikis, Gunas, Vlahopulos, Dervisis, Kapotsis, Potikeas, Argiropulos, Kanakakis, Kolomvos, Zerdevas.