22. 07. 2013. 10:29 >> 08:44
14

NI KAO GIRICE

Crna Gora - Grčka 4:6

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, na startu Svjetskog prvenstva, zasluženo je izgubila od Grčke 4:6. Ajkule su odigrale veoma loše i tek na kraju meča sa dva gola ublažile poraz.

Za Crnu Goru tri gola postigao je Aleksandar Ivović i jedan Nikola Janović. Za Grčku, strijelci su bili Kolomvos, Milonakis tri puta, Delakas i Fudulis.

Četvrta četvrtina

Ivović postiže treći gol, za 4:6, dvadesetak sekundi prije kraja.

Konačno gol za ajkule, Nikola Janović za 3:6, četrdeset sekundi prije kraja.

Brguljan, na dva minuta prije kraja, šutira preko gola. Crna Gora čak devet puta s igračem više nije postigla pogodak.

Aleksandar Ivović je postigao svoj drugi gol i smanjio na 2:6.

Crna Gora ni na početku poslednje četvrtine nije postigla gol, ali jeste Grčka i povela 6:1. Crna Gora čak osam puta nije iskoristila igrača više.

Treća četvrtina

Grčka vodi 5:1, na kraju treće četvrtine.

Ivović postiže prvi gol iz peterca, tek u sedmom minutu treće četvrtine za Crnu Goru.

Faul nad Klikovcem, peterac za Crnu Goru.

Grčka je povela 4:0 protiv Crne Gore, iskoristivši igrača više.

Nevjerovatno, naši vaterpolisti čak šest puta nijesu iskoristili igrača više.

Počela je treća četvrtina, Crna Gora ni peti put nije iskoristila igrača više.

Poluvrijeme

Završeno je prvo poluvrijeme, koje je Grčka dobila 3:0. Grci su mnogo bolje odigrali prvi dio meča, dok su ajkule u napadu igrale veoma loše.

Na minut i trideset prije kraja druge četvrtine, Grčka vodi 3:0, nakon isključenja Petrovića. Grci su iskoristili tri puta igrača više, a Crna Gora čak četiri puta s igračem više nije uspjela da postigne pogodak.

Grčka je povela 2:0, dva minuta i četrdeset sekundi, prije kraja druge četvrtine.

Grčka je povela 1:0, strijelac je bio Kolomvos.

Prva četvrtina

U prvih deset minuta igre Crna Gora i Grčka nijesu postigle gol.

Trenutni rezultat je 0:0, na početku druge četvrtine. Crna Gorak, u prvoj četvrtini, dva puta nije iskoristila igrača više. Grci takođe nijesu iskoristili nekoliko šansi da postignu pogodak.

Na SP 16 selekcija

Barselona će ugostiti 16 najboljih svjetskih selekcija, među kojima je i Crna Gora, podijeljenih u četiri grupe.

Izabranici Ranka Perovića igraće u grupi A, a protivnici će im biti domaćin Španija, Grčka i Novi Zeland.

Što se tiče sastava ostalih grupa, Hrvati će odmjeriti snage sa Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadom, i Južnom Afrikom u grupi B, srpska selekcija u grupi C igraće protiv Mađarske, Australije i Kine, dok se u grupi D nalaze Italija, Njemačka, Rumunija i Kazahstan.

Reprezentacija Crne Gore treći put nastupa na šampionatima svijeta, nakon Rima 2009. i Šangaja 2011., kada je osvojila deveto, odnosno sedmo mjesto.

Titulu brani Italija koja je prije dvije godine u Šangaju, nakon produžetaka, savladala Srbiju, dok je bronzanu medalju osvojila Hrvatska.