16. 07. 2018. 12:04 >> 12:22
9

START EP

Pobjeda "ajkula", Francuska nije bila lak zalogaj

Vaterpolisti Crne Gore pobjedom su započeli učešće na Evropskom prvenstvu u Barseloni. "Ajkule" su teže od očekivanog opravdale ulogu favorita protiv Francuske, u prvom kolu B grupe, i upisale pobjedu od 8:6 (3:1, 1:1, 2:2, 2:2).

Izabranici Vladimira Gojkovića su bili u vođstvu tokom cijelog meča, ali su kraja morali da čuvaju pobjedu.

Dobro su krenuli naši vaterpolisti, poveli 3:0 u prvoj četvrtini, da bi do sredine trećeg djela igre Francuzi uhvatili priključak i smanjili na gol razlike (4:3).

Crna Gora do kraja utakmice nije uspjela da se odlijepi na više od dva razlike, igrao se se gol za gol, da bi dileme oko pobjednika odagnao Leka Ivović golom na minut i 25 sekundi do kraja.

Zabrinjava realizacija napada sa igračem više. Devet puta je naša selekcija imala brojčanu prednost a to je iskoristila samo dva puta.

Ivović je bio najefikasniji sa tri pogotka, Aleksandar Radović je postigao dva, a u strijelce su se upisali još i Dragan Drašković, Đuro Radović i Vladan Spaić.

Na našem golu Lazović je upisao devet odbrana.

U ekipi Francuske Igo Kruzija se istakao sa tri gola.

U drugom meču naše grupe u 22 sata i 15 minuta igraće Španija i Malta.

Crnogorski vaterpolisti će u drugom kolu u srijedu igrati protiv Malte, a petak u trećem kolu protiv domaćina Španije.

Pobjednici grupa izboriće direktan plasman u četvrtfinale, dok će drugoplasirana i trećeplasirana selekcija razigravati za plasman među osam najboljih.

TOK MEČA:

4. četvrtina:

8:6 Ivović trese mrežu za mirniju završnicu. (1:25 do kraja)

7:6 Gruzija postiže svoj treći gol danas.

Sedmi put Crna Gora ne koristi igrača više. (2:34 do kraja utakmice)

7:5 Dragan Drašković postiže gol nakon aistencije Ivovića. Ponovo nijesmo iskoristili brojčanu prednost, ali gol je ipak stigao kad su Francuzi ponovo bili kompletni. (5 minuta do kraja meča)

6:5 Nijesu "ajkule" uspjele da se odbrane, Bašelije smanjuje.

Francuzi osvajaju prvi napad u posljednjoj četvrtini i imaju dva igrača više zbog isključenja Ivovića i Mišića na kraju 3. četvrtine.

3. četvrtina:

Kraj trećeg dijela igre.

6:4 Drugi pogodak Aleksandra Radovića.

5:4 Gruzija drži Francusku u igri.

5:3 Konačno postižemo gol sa igračem više, strijeac je Đuro Radović

Četvrti put se branimo sa igračem manje.  (4.30 do kraja četvrtine)

4:3 Gruzija smanjuje na gol razlike.

Ponovo smo bez gola sa igračem više u bazenu.

Počelo je drugo poluvrijeme, ponovo su naši vaterpolisti prvi doplivali do lopte.

2. četvrtina:

Kraj poluvremena, drugi dio igre završen je rezultatom 1:1.

Četvrti put ne koristimo igrača više.

4:2 Sodadije smanjuje, na minut i 20 sekudi do kraja četvrtine.

Mišića promašuje u napadu s igračem više.

4:1 Aleksandar Radović se upisuje u strijelce. (13.min)

Na polovini druge četvrtine rezultat nepromijenjen.

I u drugom dijelu igre imamo prvi napad, ali Francuzi su se odbranili.

1. četvrtina:

Kraj prve četvrtine.

3:1 Janović je skrivio peterac, a Dino sa penala postiže prvi gol za Francusku.

Prvo isključenje za crnogorske vaterpoliste, Čučković je kažnjen. Odlična odbrana sa igračem manje u bazenu. (6.min)

3:0 Drugi pogodak Ivovića, snažan šut sa distance. (5.min)

2:0 Još jedan napad sa igračem više, ovog puta Spaić trese mrežu. (4.min)

Ponovo se brane naši, druga odbrana Lazovića. (2:30 min)

1:0 Ivović postiže gol nakon sjajnog dodavanja Draška Brguljana.

Već u prvom napadu isključenje igrača Francuske, ali "ajkule" ne korite brojčanu prednost. Petković je promašio sa dva metra.

Utakmica je počela, prvi napad imaju vaterpolisti Crne Gore.