26. 07. 2018. 17:57 >> 23:25
7

SA GRČKOM ZA PETO MJESTO

"Ajkule" bolje od Mađarske

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igraće za peto mjesto na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Crnogorski vaterpolisti savladali su danas u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta selekciju Mađarske 7:6 (2:1, 2:1, 2:2 i 1:2).

Crna Gora će za peto mjesto igrati sa Grčkom koja je savladala Rusiju 12:11.

"Ajkule" su većim dijelom meča bile bolji rival, na poluvremenu su vodile 4:2, da bi u nekoliko navrata prokockale šanu za plus tri.

Mađarska je to kaznila i preko Zalankija (dva gola) vratili stvari u egal 6:6, na tri minuta i 43 sekunde prije kraja.

Ipak, to nije pokolebalo izabranike Vladimira Gojkovića, pa je već u narednom napadu Đuro Radović u napadu s igračem više vratio vođstvo 7:6.

Crna Gora je u posljednja tri minuta zatvorila sve prilaze svom golu i stigla do pobjede.

Crnogorsku selekciju do pobjede vodio je Aleksandar Radović sa tri, Đuro Radović postigao je dva, a po gol Aleksandar Ivović i
Draško Brguljan.

U mađarskpj selekciji Đeorđ Zalanki je upissao dva, a po gol Peter Maherc, Marton Vamoš, Đerđo Kovač i Danijel Anđal.

Crna Gora će za peto mjesto igrati sa boljim iz duela između Grčke i Rusije (18.15).

Meč protiv Mađara bio je jubilarni 300. za kapitena Draška Brguljana u crnogorskoj kapici.