Vaterpolo

12. 11. 2020. 13:12   >>  13:12

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Ubjedljiv poraz Primorca

Vaterpolisti Primorca poraženi su danas u italijanskoj Sirakuzi od Barselone 12:3 (3:0, 3:1, 2:2 i 3:1), u utakmici drugog kola kvalifikacionog turnira za plasman u Ligu šampiona.

To je drugi poraz kotorskog tima na turniru, nakon što je na startu izgubio od splitskog Jadrana 16:11.

Barselona je opravdala ulogu favorita, povela je na startu 5:0 i ostatak meča lišila rezultatske neizvjesnosti.

Razlika je u finišu meča iznposila i deset golova (12:2).

Oslabljeni Primorac nije imao snage da se suprostavi rivalu, a prvi pogodak na meču postigao je u posljednjem minutu druge četvrtine.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je bio slobodan u prvom kolu, bio je Rođer Taul sa tri gola.

Strijelci za Primorac bili su Damir Crepulja, Dušan Matković i Draško Šekarić.

Primorac će u trećem kolu, sjutra u 18 sati, igrati sa Staeauom iz Bukurešta.