Vaterpolo

25. 07. 2014. 22:39   >>  23:20 1

UVUKLA SE NESIGURNOST

Janović: Posustali u odbrani

Kapiten Nikola Janović istakao je da je glavni razlog šokantnog poraza od Srbije, to što su on i saigrači popustili u odbrani. Crna Gora je sredinom treće četvrtine vodila 8:4, ali nije uspjela da prelomi meč...

''Mislim da smo na kraju posustali u odbrani. Do kraja nijesmo vjerovali u pobjedu. Žao mi je zbog toga. Srbija je bila na koljenima, ali svaka im čast. Promijenili su golmana, i to im je izgleda bila dobitna kombinacija. Nijesmo pomislili da je meč gotov, ali moram reći da je Srbija jedna izuzetna ekipa. Poslije velike prednosti koju smo imali, primili smo dva tri laka gola. Kasnije se uvukla nesigurnost, igrač više nam je konstantno bio loš tokom utakmice. Žao mi je zbog nekih momaka u našoj reprezentaciji, jer su rijetki trenuci kada možete da dođete do finala. Propuštili smo ovu šansu, ali nam ostaje da igramo za treće mjesto. Biće jako teško ali moramo dati sve od sebe. Treba smoći snage protiv Italijana koji će uraditi sve da dođu do medalje.''

Selektor Crne Gore Ranko Perović kazao je nakon poraza od Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva u Budimpešti da je pobijedio srećniji tim.

''Odigrali smo dobre dvije četvrtine. Poslije toga je Srbija odigrala mnogo bolje odbranu. Imali smo jako puno ličnih, teško se bilo braniti. Na kraju, možda i dvije srećne situacije za njih, dvije odbijene lopte. Kao što smo očekivali teška, neizvjesna utakmica, pobijedio je srećniji tim. Išlo je previše dobro, dvije četvrtine su bile odlične, a onda...''

Vjekoslav Pasković i Aleksandar Ivović kazali su nakon poraza od Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva da sada moraju naći motiv za bronzanu medalju.

''Mislim da je presudio taj hendikep što nemamo ljevaka, u ovako ozbiljnoj utakmici kao što je polufinale Evropskog prvenstva. On su staloženom igrom došli do izjednačenja, a onda i preokreta. Eto, mi smo gubili cijelu utakmicu u Barseloni, na kraju preokrenuli. Sada su nam se revanširali za to. Idemo dalje, u nedjelju je meč za treće mjesto, nova šansa da se kući vratimo sa medaljom'', kazao je Pasković.

Ivović je kazao da će učiniti sve da navijače obraduju medaljom.

''Desilo se ono čega smo se pribojavali. Rekli smo da će pobijediti ekipa koja bude imala psihološku stabilnost tokom cijele utakmice. Imali smo igru prvih 16 minuta, poslije smo se u napadu mučili, i to je na kraju presudilo. Realizacija igrača više je bila katastrofalna. Osam šansi sa igračem više zaredom nijesmo dali, to na kraju presudi u ovakvim utakmicama. Ali to je sport... Igramo za dva dana utakmicu za treće mjesto. Idemo na pobjedu, znamo koliko svaka medalja znači. Pokušaćemo bronzom da obradujemo naše najvjernije navijače. Biće teško vratiti se poslije ovakvog poraza. Ali, svako mora da nađe svoj motiv. Imam dosta ružnih iskustava sa ranijih takmičenja, i znamo koliko je teško doći do borbe za medalju. To mora da nam ja na umu svima, jer će nam za koju godinu ta bronza biti u lijepom sjećanju.''

Filipović: Bili su bolji tri četvrtine, ali...

Filip Filipović istakao je njemački mentalitet svojih saigrača:

“Naš premijer voli Njemčku i mi smo imali njemački mentalitet. Jako teška utakmica, šok na početku, 5:1. Bili su bolji tri četvrtine. Na kraju smo pokazalo koliko vjerujemo u pobjedu, možda niko nije vjerovao osim nas i trenera.Imamo veliko srce, mentalitet je naša snaga. Finale je veliko za zadovoljstvo posebno pred njihovom publikom možemo samo da dobijemo. Biće to spektakl bar se nadam da će svi faktori biti na tom nivou.“

Srbija je poslije velikog preokreta pobijedila Crnu Goru sa 10:9 iako je u nekoliko navrata imala četiri gola minusa. Selektor “Delfina“ Dejan Savić bio je razumljivo oduševljen.

“Velika pobjeda, prebrodili smo stanje šoka. Pokazali smo hrabrost, ovo je nevjerovatno. Srbija uvijek ima šansu. Nijesmo padali, nijesmo srljali ni kada je bilo minus četiri. Tada smo počeli da igramo i ništa drugo. Sada smo rasterećni.Ostaje nam finale, pozivam navijače. Biće to spektakl“, rekao je selektor Savić.