O.Z.

29. 07. 2015. 13:32   >>  16:07 25

REMI SA "KENGURIMA"

Napad zakazao, Janović morao da spašava

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Australijom 5:5 u utakmici drugog kola B grupe Svjetskog prvenstva u Kazanju. Naši su dobro otvorili meč, ali su potom potpuno podbacili, posebno u posljednjih osam minuta, i na kraju jedva izvukli remi.

"Ajkule" danas nijesu opravdale ulogu favorita. Nakon startnog poraza od Srbije (11:8), pobjedom su mogle da obezbijede drugo mjesto u grupi i izbore duel sa potencijalno lakšim rivalom, ali na kraju je Mlađan Janović morao da spašava našu selekciju poraza i to sjajnim potezom, majstorskim lobom na 25 sekundi prije kraja meča.

Izabranici Ranka Perovića dobro su otvorili meč, igrali jako u odbrani, a na golu je bio odličan Šćepanović. Prvih osam minuta dobili su sa 2:0, a u drugoj četvrtini odbrana je takođe bila na visokom nivou. Prednost se povećala na 3:0, samo je Koteril do poluvremena smanjio na 3:1, a Šćepanović je savladan tek nakon 15 minuta igre.

Ali, potom je neugodna Australija, najviše zahvaljujući golmanu Stentonu, zaustavila napade naših i došla do totalnog preokreta. Pogodak Darka Brguljana u napadu s igračem više u 20. minutu za 4:2 bio je jedina svjetla tačka u našem napadu u drugom poluvremenu (osim majstorije Janovića).

Mogao se očekivati težak meč, upozoravali su u našem taboru na kvalitet današnjeg rivala i na kraju se dokazalo tačna njegova izjava da je Australija ekipa koja svima može da napravi probleme.

Početak posljednje četvrtine bio je odlučujući za krajnji ishod meča. Australija je iskoristila situacije sa igračem više i u naletu postigla tri gola za nešto više od dva minuta igre i totalno preokrenula rezultat - 4:5.

Neefikasnost u napadu bila je najveći problem naših vaterpolista, posebno u posljednjoj četvrtini. Potpuno su podbacili u posljednjih osam minuta, Stenton je branio sve šuteve "Ajkula", pa smo strijepili do kraja meča.

Mogli su "kenguri" da riješe u posljednjim minutima, ali Šćepanović je briljirao kada je to bilo najpotrebnije, zaustavivši nekoliko uzastopnih udaraca rivala, naprije Rouča, a potom i najraspoloženijeg igrača Austarlije Arona Jangera.

U posljednjem napadu naših, odgovornost je preuzeo Janović koji je donio izjednačenje i bod.

Janović je postigao dva gola, a po jedan Aleksandar Ivović, Draško i Darko Brguljan.

U australijskoj selekciji najbolji je bio Aron Janger sa tri gola, dok su po jednom i danas odličnog Miloša Šćepanovića savladali Džon Kotril i Eidar Rouč.

Šćepanović je na našem golu upisao 10 odbrana, pet samo u prvoj četvrtini, što govori koliko su Australijanci bili opasni kako je meč odmicao. Na drugoj strani, njegov kolega na golu Australije Stenton je imao 11 odbrana.

U drugom meču B grupe, u 16 sati i 30 minuta, rivali će biti Srbija i Japan.

Crna Gora će u trećem kolu, u petak u 12 sati i 30 minuta, igrati sa Japanom, protiv kojeg će morati da juri gol razliku ako želi da zauzme drugo mjesto u grupi. Australija u posljednjem kolu igra protiv Srbije, a nakon prva dva meča na Svjetskom prvenstvu ima devet golova bolju gol razliku.

Završena su još tri meča današnjeg programa. Nama je najvažnije to što je Grčka savladala SAD 11:10, u grupi B koja se ukršta sa našom.

Grci su sa dvije pobjede u prva dva kola prvi u svojoj grupi, dok su Amerikanci su drugi sa tri boda. U toj grupi danas će se sastati domaćin Rusija i Italija (17:50h).

CRNA GORA – AUSTRALIJA 5:5 (2:0, 1:1, 1:1, 1:3)

Igrač više: Crna Gora 4 (2), Australija 6 (1). Peterci: Crna Gora 1 (1), Australija 0 (0)

CRNA GORA: Šćepanović (10 odbrana), Draško Brguljan 1, Pasković, Čučković, Darko Brguljan 1, Radović, Mlađan Janović 2, Ukropina, Ivović 1, Murišić, Klikovac, Jokić, Laović. Trener: Ranko Perović.

AUSTRALIJA: Stanton, Kempbel, Ford, Koteril 1, Pauer, Gilhrist, Roač 1, Janger 3, Svift, Emeri, Houden, Martin, Denerli. Trener: Elvis Fatović.

KRAJ MEČA!!!

Izbjegli smo poraz, Australija nije uspjela da iskoristi posljednji napad...

32' Izjednačenje - 5:5

Janović sjajnom parabolom lobuje Stentona za izjednačenje. Majstorija Mlađana u kritičnom trenutku, sada nam je potrebna dobra odbrana u posljednjem napadu Australije

32' Novi loš napad naših, slaba organizacija, nijesmo ni uputili šut ka golu "kengura"

31' Janger pogađa prečku, imali smo sreće pa smo i dalje u igri

31' Ivović promašuje cijeli gol, i dalje smo bez pogotka u posljednjoj dionici

30' Konačno smo se odbranili, potreban nam je pogodak, ali Radović ponovo promašuje

29' Umalo da Kembel dovede "kengure" do dva gola prednosti, ali fantastiča reakcija Šćepanovića, koji šalje loptu u korner. U novom napadu Australije ponovo je Šćepanović morao da interveniše, Janger je zaprijetio, ali srećom, nema gola

28' Još jedan neiskorišten napad naših, slaba efikasnost u drugom poluvremenu

27' "Ajkule" nikako da savladaju Stentona,  ovog puta  je odbranio udarac Radovića

26' Potupni preokret - Australija vodi prvi put na meču

Treći gol Jangera, problemi za našu selekciju

Prvo izjednačenje od početka meča - 4:4

25' Za nepun minut Australija uspjeva da poravna rezultat

Još jednom Australijanci prvi stižu do lopte na centru bazena. Imaju igrača više i koriste brojčanu prednost za 3:4

Treća četvrtina:

24' Isključenje Ivovića na pet sekundi do kraja četvrtine, ali to je bilo premalo vremena da "kenguri" išta naprave. Ako i četvrti put izbore prvi napad, imaće 15 sekundi igrača više

24' Stenton brani šut Ivovića iz daljine, Australija ima posljednji napad u ovoj četvrtini. Sedma odbrana australijskog golmana

23' Ponovo smo sa igračem više u bazenu, ali Klikovac ne koristi šansu da povedemo sa tri gola razlike. Potom je Ford pokušao na drugoj strani, ali Šćepanović nije morao da interveniše, lopta je otišla preko gola

22' Janović snažno šutira, nakon čega je lopta završila u korneru

21' Draško Brguljan šutira na isteku napada, ali Stenton je bio oprezan. Na drugoj strani Janger pogađa stativu

20' 4:2 za Crnu Goru

Darko Brguljan postiže gol za novo vođstvo od dva razlike. Drugi put koristimo situaciju sa igračem više, a potom se odlično branimo, Jokić je spriječio rivala da smanji rezultat

19' "Ajkule" ne uspijeveaju da zaprijete ni u drugom napadu u 3. četvrtini, ali potom su odlično odigrale u odbrani

Australijanci su krenuli silovito nakon odmora. Šćepanović brani opasan šut iz daljine, a potom je uslijedilo treće isključenje naših, ali srećom Šćepanović brani, pa ništa od izjednačenja

17'  Australijanci smanjuju na 2:3

U prvom napadu u ovom dijelu igre "kenguri" postižu gol za 2:3

Počeo je treći period meča, prvi do lopte na centru ponovo su stigli Australijanci.

Druga četvrtina:

Poluvrijeme, u drugom dijelu igre viđen je po gol na pbje strane, nakon16 minuto vodimo 3:1.

16' Stativa spašava Šćepanovića, imamo posljednji napad pred pauzu, ali nijesmo uspjeli da ponovo povedemo tri gola razlike

15' Ponovo imamo igrača više, Jokić je pogodio stativu, lopta se odbila do naših vaterpolista, ali brzopleto dodavanje ka centru nije uspjelo pa su se Australijanci odbranili.

14' Australija smanjuje na 1:3

Koteril je iskoristio neopreznost naše odbrane, Šćepanović je savladan nakon 14 minuta igre

13' Marušić je pokušao sa distance, ali Stenton ovog puta je bio siguran

12' 3:0 za Crnu Goru

Draško Brguljan pogađa iz daljine. Njegov šut skrenuo je jedan od igrača Australije, što je prevarilo Stentona.

11' I dalje je na snazi rezultat iz prve četvrtine, čekamo prvi pogodak u ovom dijelu igre

11' Ponovo Australijanci nijesu mogli da organizuju dobar napad, pa lopta završava kod Šćepanovića, ali ni naši ne uspijevaju da postignu gol u ovoj četvrtini

10' Gilhrist je zaprijetio iz daljine, ali njegov šut završio je pored stative

10' Pasković nijesu uspio da savlada Stentona, ali ni "kenguri" nijesu bili uspješni na drugoj strani

9' Počeo je drugi dio utakmice, Hauden je bio brži od Paskovića, pa Australijaci imaju prvi napad. Šćepanović brani šut Svifta iz blizine

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina, imamo dobar rezultat nakon prvih 8 minuta meča - 2:0

8' Novo isključenje naših, Draško Brguljan mora van. Šćepanović ponovo uspješan na golu, odbranio je dva šuta Australijanaca, njegova peta odbrana

2:0 za Crnu Goru

Iskoristili smo igrača više, pogodio je Ivović

8' Odmah na drugoj srani i isključenje australijskih vaterpolista

7' Prvo isključenje naših, ali odlično smo prekinuli akciju rivala

6' Brguljan šutira u posljednjim sekundama napada, ali nije bio u dobroj poziciji.

5' Šćepanović je odlično ušao u meč, njegova treća odbrana. Naši nijesu uspjeli da organizuju brz napad, a akciju je završio Radović, koji pogađa prečku

4' Nova dobra odbrana naših vaterpolista, Australija i dalje bez pogotka. U narednom napadu naših, Klikovac nije bio precizan

4' 1:0 za Crnu Goru

Mlađan Janović je pogodio iz peterca, nakon faula nad Klikovcem

3' I Pasković promašuje na drugoj strani, još nema golova

2' Rouč je snažno šutirao, ali Šćepanović je ponovo dobro intervenisao, a lopta je nakon njegove odbrane pogodila stativu

2' Ivović je uputio prvi šut ka golu Australije, ali golman "kengura" Stentona je odbranio njegov šut. I Šćepanović na drugoj strani upisuje prvu odbranu.

1' Počela je prva četvrtina, prvi napad imaju vaterpolisti Australije.

Crna Gora je na startu takmičenja poražena od Srbije 11:8, dok je Australija bila bolja od Japana 10:4.

Pošto se očekuje da će Srbija u grupi odigrati bez kiksa, duel sa "kengurima" odlučuje ko će zauzeti drugo mjesto u našoj grupi i tako izboriti lakšeg rivala u osmini finala.

Naš selektor Ranko Perović juče je poručio da treba izvući pouke iz poraza od Srbije i da je današnji meč sa Australijom utakmica koja jako mnogo znači.

"Australija je jako nezgodna ekipa, fizički su jaki, plivaju izvanredno. To je ekipa koja svima može da napravi probleme. Mi neke greške iz duela sa Srbijom ne smijemo da ponavljamo. Drugačije će biti igrati sa njima, mnogo više se kreću, nemaju tako jake centre. Uplivavaju dosta i tu moramo biti oprezni da ne zaradimo dosta isključenja, jer su sa igračem više jako dobri. Jako dobro šutiraju. Možemo da igramo sa njima, kvalitetnija smo ekipa od njih, ali to moramo da pokažemo u bazenu", kazao je Perović.