02. 08. 2015. 18:57 >> 19:38
6

CRNA GORA MEĐU OSAM

Kazahstan namučio "ajkule"

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kazanju, pošto je savladala Kazahstan 12:8 (2:3, 3:2, 5:1 i 2:2). "Ajkule" će za plasman u polufinale igrati sa Hrvatskom, koja je kao pobjednik A grupe izborila direktan plasman među osam najboljih.

Crna Gora je tek na momente pokazala da je jedan od kandidata za medalju na šampionatu, Kazahtan je dvije i po četvrtine bio ravnopravan rival. Izabranici Ranka Perovića meč su prelomili serijom 4:0 u finišu treće četvrtine, kada su poveli 10:6.

Kazahstan je bolje otvorio utakmicu i poveo 2:0. Golovima Radovića i Janovića Crna Gora je izjednačila, ali se Gubarjev svojim drugim golom pobrinuo da Kazahstan dobije prvu četvrtinu 3:2

Kada je Aksenov maetralnim lobom donio Kazahstanu drugi put, dva gola prednosti (4:2), bilo je jasno da nas čeka težak meč.

"Ajkule" su se tada trgle i preokrenule na 5:4, ali je Ukumanov iskoristio uspavanost naše odbrane i sa zvukom sirene vratio stavri u egal 5:5.

Radović je vratio vođstvo našoj selekciji 6:5, a Gubarjev trećim golom poravnao 6:6.Ipak, naši su furiozno odigrali do kraja treće četvrtine i golovima Ivovića, Janovića i Darka Brguljana (dva puta) stekli velikih četiri gola prednosti.

Kazahtasan je u posljednoj dionici prišao na minus 2 (10:8), ali je Ivović sjanim golom odbio nalet rivala 11:8. Konačnih 12:8 postavio Pasković 18 sekundi prije kraja.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Mlađan Janović sa četiri, Darko Brguljan je postigao tri, Aleksandar Ivović dva, dok su po gol upisali Aleksandar Radović, Predrag Jokić i Vjekoslav Pasković.

U selekciji Kazahstana najbolji je bio Sergej Gubarjev sa tri, po dva gola postigli su Aleksander Aksenov i Rustam Ukumanov, dok se jednom u listu strijelaca upisao Vladimir Ušakov.

Duel Crne Gore i Hrvatske na programu je u utorak, u 16 sati i 30 minuta.

CRNA GORA - KAZAHSTAN 12:8 (2:3, 3:2, 5:1, 2:2)

Igrač više: Crna Gora 8 (3), Kazahstan 5 (3), Peterci: Crna Gora 1 (1), Kazahstan 0 (0).Sudije: Džozef Pelja (SAD), Danijel Flahiv (Australija).

CRNA GORA: Šćepanović, Draško Brguljan, Pasković 1, Čučković, Darko Brguljan 3, Radović 2, Mlađan Janović 3, Ukropina, Ivović 2, Murišić, Klikovac, Jokić 1, Lazović (7 odbrane). Trener Ranko Perović.

KAZAHSTAN: Fedorov, Gubarev 3, Aksenov 2, Pilipenko, Ušakov 1, Šmider, Šakenov, Koliadenko, Ukumanov 2, Medvedev, Manafov, Peković, Šlemov. Trener Sergej Drozdov.

Tok meča.

Kraj meča.

12:8 Pasković, asistent Jokić (0.18).

11:8 Ivović vraća na sigurnih plus 3 (4.06).

10:8 Ukumanov nakon kontranapada, Kazahstan se ne predaje.

Nijesmo iskoristili igrača više.

10:7 Ušakov sa igračem više (6.28).

Počela je četvrta četvrtina.

Kraj treće četvrtine.

10:6 Janović (0.06).

9:6 Darko Brguljan sa igračem više (1.27).

8:6 Trgli su se izabranici Ranka Perović, Ivović je pogodio, prvi put plus 2 (2.36).

7:6 Darko Brguljan sa igračem više.

Nijesmo iskoristili dva igrača više... Fedorov je odbranio udarac Draška Brguljana.

6:6 Gubarjev sa igračem više (6.56).

6:5 Radović iz pozicionog napada, strašan šut (7.33).

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

5:5 Ukumanov sa zvukom sirene.

5:4 Preokret "ajkula" - Jokić nakon kontranapada, asistent Draško Brguljan (0.15).

Aksenov pogađa prečku.

4:4 Janović iz peterca. Prethodno je fauliran Klikovac.

3:4 Konačno gol sa igračem više, Darko Brguljan (2.20)!

2:4 Aksenov je maestralno lobovao Lazovića (2.56).

Janović je pogodio prečku.

Nastavlja se agonija u napadu, igrač više 3-0. Fedorov je odbranio udarac Ivovića.