Vaterpolo

04. 08. 2015. 17:38   >>  19:24 37

DEBAKL!

"Barakude" progutale "ajkule"

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore doživjela je ubjedljiv poraz od Hrvatske 10:4 ( 1:0, 3:0, 3:3 i 3:1) u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kazanju. "Barakude" su držale čas vaterpola, a sve je bilo gotovo do poluvremena koje su Hrvati dobili sa nevjerovatnih 4:0! Crna Gora će u nastavku šampionata igrati za plasman od petog do osmog mjesta, tako su raspršeni naši snovi o medalji.

Crna Gora je danas odigrala vjerovatno najgore poluvrijeme u istoriji. Za 16 minuta nije postigla gol, što bi iskoristile i mnogo slabije selekcije od Hrvatske. Napad je, kao i u prethodna četiri meča bio bezidejan, a odbrana nas je držala u igri samo u prvoj četvrtini.

"Barakude" su dobile prvu četvrtinu rezultatom 1:0, a jedini strijelac bio je Petrović. U tom periodu tri puta nijesmo iskoristili igrača više.

Muslim je na staru druge četvrtine udvostručio vođstvo, a izabranici Ranka Perovića nikako nijesu uspijevali da uhvate ritam u napadu. Golovima Bukića i Paškvalina u finišu prvog dijela Hrvatska je trasirala put ka polufinalu 4:0.

Muslim je na početku drugog poluvremena povećao na 5:0 i bilo je jasno da od preokreta neće biti ništa. Golovima Darka Brguljana i Klikovca prišli smo na 2:5, ali to je bilo sve. Do kraja su Hrvati mirno priveli meč kraju, do konačnih i ubjedljivih 10:4.

Do pobjede i polufinala Hrvatsku je predvodio Petar Muslim sa tri, Luka Bukić je postigao dva, dok su po gol postigli Sandro Sukno, Anđelo Šetka, Paolo Obradović, Antonio Petković i Fran Paškvalin.

U crnogorskoj selelciji najbolji je bio Filip Klikovac sa tri, dok se jednom u listu strijelaca upisao Darko Brguljan.

CRNA GORA – HRVATSKA 4:10 (0:1, 0:3, 3:3, 1:3)

Igrač više: Crna Gora 9 (2), Hrvatska 12 (7), Peterci: Crna Gora 1 (0), Hrvatska 0 (0), Sudije:Radoslav Korizna (Poljska), Masimilijano Kaputi (Italija).

CRNA GORA: Šćepanović (7 odbrane), Draško Brguljan, Pasković, Čučković, Darko Brguljan 1, Radović, Janović, Ukropina, Ivović, Murišić, Klikovac 3, Jokić, Lazović.

HRVATSKA: Pavić (11 odbrane), Burić, Petković 1, Lončar, Joković, Bukić 2, Muslim 3, Bušlje, Sukno 1, Paškvalin 1, Šetka 1, Obradović 1, Bijač.

Tok meča:

Kraj meča.

4:10 Sukno, sa igračem više (0.47).

4:9 Klikovac jedini raspoloženi igrač "ajkula" u napadu (2.04).

3:9 Šetka, debakl "ajkula" (6.01)!

Radović je pogodio prečku u napadu sa igračem više.

3:8 Muslim iz faula, od prečke (7.00).

Janović je pogodio prečku iz peterca!

Darko Brguljan je izborio peterac.

Počela je četvrta četvrtina.

Kraj treće četvrtine.

3:7 Projektil Obradovića (0.37).

3:6 Drugi gol Klikovca, ponovo sa igračem više (0.59).

2:6 Bukić sa igračem više (3.37).

Draško Brguljan je zaradio crveni karton.

Odbranili smo se se sa igračem manje. bradović je pogodio prečku.

2:5 Klikovac sa igračem više (5.52).

Odbranili smo se sa igračem manje.

1:5 Konačno gol! Darko Brguljan "cijepa" mrežu (7.21).

0:5 Muslim (7.39).

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

0:4 Paškvalin, sa igračem više (1.20)

Četvrti put nijesmo iskoristili igrača više. Janović je šutirao preko gola.

0:3 Hrvati ponovo koriste igrača više. Bukić je savladao Šćapanovića (2.43)

Muslim je pogodio prečku u napadu s igračem više.

0:2 Muslim sa igračem više, pogodio je uz pomoć prečke (6.52).

Klikovac je pogodio prečku.

Počela je druga četvrtina.

Kraj prve četvrtine.

Odbranili smo se sa igračem manje, Šćepanović je zaustavio udarac Sukna. Potom je Petković pogodio stativu...

Veliki problemi u napadu, ponovo ne koristimo igrača više. Radović je šutirao preko gola.

Drugi put nijesmo iskoristili igrača više. Pavić je odbranio udarac Klikovca.

0:1 Petković sa igračem više (4.56).

Nijesmo iskoristili igrača više. Janović je pogodio prečku, a u nastavku napada Pasković je šutirao pored gola.

Meč je počeo.

Hrvatska je kao pobjednik grupe izborila direktan plasman u četvrtfinale. Crna Gora se kao drugoplasirana plasirala u osminu finala, gdje je eliminisala Kazahstan 12:8.