[ Mina ]

BIJATLON 10. 02. 2018. 16:58   >>  17:11 0

BIJATLON

Dalmejer zlatna u sprintu

Njemačka bijatlonka Laura Dalmejer osvojila je zlatnu olimpijssku medalju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Dalmejer je trku završila bez promašaja za 21 minut, šst sekundi i dvije stotike.

To je njeno prvo olimpijsko zlato, nakon što je sedam puta bila svjetska šampionka.

Dalmejer, koja je prije četiri godine u Sočiju završila na 43. mjestu, je druga najmlađa olimpijska pobjednica u toj disciplini nakon Kanađanke Mirijam Bedard iz Lilehamera 1994. godine.

Ona je za 24,2 sekunde bila brža od drugoplasirane Norvežanke Marte Olsbi, dok je treća bila Čehinja Veronika Vitkova sa zaostatkom od 25,8 sekundi.