Objavio: B.V.

16. 02. 2018. 12:40   >>  12:41 0

SKELETON

"Ajronmen" donio domaćinima drugo zlato

Predstavnik Južne Koreje Sung Bin Jun osvojio je zlatnu medalju u skeletonu, na domaćem terenu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Korejski vozač skeletona, koji nastupa sa motivom popularnog strip i filmskog junaka Ajronmena na kacigi, poslije četiri serije je ostvario ukupno najbolje vrijeme od 3.20.55 minuta, čime je stigao do svoje prve medalje na Zimskim olimpijskim igrama.

Za Južnu Koreju je to drugo zlato na ZOI, pošto je prvo osvojio i Hjo Jun Lim u brzom klizanju na kratkoj stazi na 1.500 metara.

Srebrnu medalju je osvojio Olimpijski sportista iz Rusije Nikita Tregubov, koji je poslije treće vožnje bio na petom mjestu, ali je bio sjajan u posljednjoj seriji, pa je na kraju zaslužio drugu poziciju sa 1,63 sekunde sporijim vremenom od pobjednika.

Do bronze je došao Britanac Dominik Parsons, koji je bio samo za dva deseta dijela sekunde slabiji od Tregubova. To je ujedno i prva medalja za Veliku Britaniju na ZOI u Pjongčangu.

Drugoplasirani poslije druge i treće serije Letonac Martins Dukurs, koji je u Sočiju 2014. i Vankuveru 20110. osvojio srebro, morao je da se zadovolji četvrtim mjestom, dok je njegov rođeni brat Tomas Dukurs bio peti.

Uspjeh Južnokoreanca dobija na još većem značaju, jer je to prva zlatna olimpijska medalja u skeletonu, koju nije osvojio takmičar iz Evrope ili Sjeverne Amerike.