Mina; B.V.

KOMBINACIJA 22. 02. 2018. 10:05   >>  10:03 0

KOMBINACIJA

Gisin zlatna, Šifrin druga

Švajcarska skijašica Mišel Gisin osvojila je zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Gisin je bila druga nakon spusta, a do prve olimpijske medalje došla je u ukupnom vremenu dva minuta, 20 sekundi i 90 stotinki.

Gisinova je trijumfom u kombinaciji ponovila uspjeh sestre Dominik koja je prije četiri godine osvojila olimpijsko zlato u spustu.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Mikaela Šifrin sa zaostatkom od 97 stotinki.

To je njeno drugo odličje u Pjongčangu, pošto je prethodno osvojila zlato u veleslalomu.

Bronzana je bila Švajcarkinja Vendi Holdener sa sekundu i 44 stotinke slabijim vremenom od pobjednice.

Holdener nije objedinila titule svjetske i olimpijske šampionke, ali je došla do drugog odličja u Pjongčangu, pošto je bila srebrna u slalomu.

Kombinaciju je obilježila i Amerikanka Lindzi Von, koja je bila sjajna u spustu, ali je napravila veliku grešku u slalomu i ostala bez plasmana.

Od skijašica iz regiona najbolja je bila Ana Bucik na 11. poziciji, Nevena Ignjatović zauzela je 14. mjesto, Maruša Ferk je diskvalifikovana jer je promašila kapiju, dok je Elvedina Muzaferija odustala u slalomu.