Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Društvo

14. 06. 2015. 13:14 >> 13:05
2

SAVJET STRUČNJAKA

Funkcioneri da više koriste društvene mreže

Javni službenici i funkcioneri trebalo bi više da koriste društvene medije za komunikaciju sa građanima, kako bi sa njima razmjenjivali informacije i stavove, ocijenila je stručnjakinja za društvene medije, Zoi Kerns.

 

Ona je objasnila da je korišćenje društvenih medija višestruko korisno za javne službenike, ali i cjelokupno društvo.

Na pitanje da li danas javni službenici dovoljno koriste društvene medije, ona je odgovorila odrično, navodeći da je proces njihovog ozbiljnijeg angažovanja u toj oblasti tek na početku.

„Važno je da javni službenici koriste društvene mreže kako bi komunicirali sa zajednicom“, kazala je Kerns agenciji Mina.

Prema njenim riječima, bitno je da se javni službenici povezuju sa različitim ljudima, jer se na taj način povećava doseg poruka koje šalju.

Ona je ukazala na značaj mogučnosti „slušalaca“ ne samo da čuju poruke, već i da učestvuju u dijalogu i šire ideje.

Službenici se, kako je navela Kerns, preko društvenih mreža mogu povezati sa grupama od kojih mogu dobiti povratne informacije.

Na pitanje koje su najčešće zloupotrebe društvenih medija, ona je ukazala na slučajeve sajber kriminala, ali i na online krađe identiteta i upotrebu lažnih profila.

„To je najčešći način zloupotrebe kog ljudi moraju biti svjesni“, kazala je Kerns.

Prema riječima Kerns, društveni mediji mogu biti moćno sredstvo propagande i širenja netačnih informacija, ali i stvaranja panike i straha u javnosti.

„Nekada se na društvenim medijima mogu pronaći informacije koje se zapravo ne zasnivaju na činjenicama“, navela je ona.

Kerns je rekla da postoji veliki broj primjera takve upotrebe društvenih medija, ukazujući na primjer u Velkoj Britaniji kada je novinarka BBC-a na Tviteru objavila da je kraljica umrla.

Informacija se, iako nije bila tačna, vrlo brzo proširila.

Zbog sličnih situacija, kako je naglasila Kerns, neophodno je prvo provjeriti informaciju, pa tek onda objaviti, odnosno širiti dalje.

Komentarišući to da teroristi koriste društvene medije kako bi širili svoje ideje i sticali nove pristalice, Kerns je navela da je to neosporna činjenica budući da društveni mediji omogućavaju svima da izraze mišljenje. „Društveni mediji nam omogućavaju da iznesemo svoje mišljenje o stvarima koje se dešavaju u svijetu“.

Пратите нас на

Коментари2

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније