I vanredno stanje opcija PDF Štampa El. pošta
04. februar 2012.
ivan_brajovic-01Na sjednici Koordinacionog tima za upravljanje vanrednim situacijama donijeta je odluka da se u narednom periodu sva briga usmjeri prema sjeveru države. Vlada Crne Gore razmatra uvođenje vanrednog stanja na sjeveru zemlje, a konačnu odluku će donijeti nakon dodatne analize situacije koju je naložio premijer Igor Lukšić.

"Analizirali smo trenutnu situaciju i hidrometeorološku situaciju za naredni period. Mi analiziramo situaciju iz časa u čas. Treba afirmisati ljude koji su ulagali natčovječanske napore da pomognu ugroženima", rekao je nakon sjednice Koordinacionog tima ministar unutrašnjih poslova Ivan Brajović.

Brajović je rekao da još uvijek Vlada razmišlja o uvođenju vanrednog stanja na sjeveru države.

"Očekujemo još informacija sa terena pa nije isključena mogućnost ni uvođenja vanrednog stanja", objasnio je novinarima Brajović.
On je podsjetio da je tokom jučerašnjeg i današnjeg dana evakuisano više od 100 ljudi.

Na pitanje da li će zbog jučerašnjih dešavanja nekoga smijeniti i da li će dati ostavku Brajović je rekao "da za ostavke i smjene nikad nije kasno".

(CDM)

 

Izdvajamo

Gradonačelnik Podgorice Miomir Mugoša podnio je vrhovnom državnom tužiocu Ranki Čarapić prijavu protiv poslanika i odbornika Socijaldemokratske partije i bivšeg predsjednika Skupštine Glavnog grada Raška Konjevića zbog nepotpisivanja odluke o izboru gradonačelnika, donijete 19. jula prošle godine, pišu podgorički mediji.