Strategija ostaje PDF Štampa El. pošta
05. septembar 2010.

predrag_nenezicOvogodišnja turistička sezona upravo je onakva kako je i planirana u Vladi Crne Gore, ocijenio je u razgovoru za Pobjedu ministar turizma Predrag Nenezić, naglašavajući da će plan godišnjih prihoda od turizma u iznosu od od 620 miliona eura biti najvjerovatnije premašen.

Nenezić odbija tvrdnje da je promijenjena strategija u turizmu.

Tvrdim da nijesmo odstupili ni za milimetar. U toku prošle i ove godine morali smo da povučemo neke poteze da bi, u vrijeme nezapamćene finansijske i ekonomske krize, sačuvali vitalnost turizma, njegovu supstancu i atraktivnost i nastavili da ubrzano razvijamo turizam u narednom periodu. Tu ima dosta pozitivnih karakteristika, mnogi hotelijeri su se iskalili i naučili kako da se prevaziđe kriza, kaže Nenezić naglašavajući da je dobro što je Crna Gora, u pogledu iskorišćavanja prostora, „stala na loptu".

Dobro je što smo donijeli odluke o racionalnom korišćenju prostora na održiv način, kaže Nenezić napominjući da je bezbjednost u Crnoj Gori bila na visokom nivou što je, takođe, jedan od razloga za reputaciju vrlo sigurne turističke destinacije.

Prema njegovim procjenama, Crnu Goru će ove godine posjetiti oko trista hiljada turista iz zemalja Evropske unije, što čini četvrtinu ukupnog turističkog prometa.

Tradicionalno, najviše turista, oko 30 odsto, biće iz Srbije, dok iz Rusije i drugih bivših država SSSR-a Crnu Goru posjetilo oko 17 odsto turista.

Na godišnjem nivou, popunjenost hotelskih kapaciteta je 27 procenata a prosječna cijena hotelske sobe iznosi 78 eura.

 

Izdvajamo

Opozicija neće podržati promjene Ustava iz oblasti pravosuđa ukoliko Vlada ne pokaže volju za kompromisom, kazao je potpredsjednik Nove, Goran Danilović.
Komentarišući Vladino odbijanje da razmatra opozicioni prijedlog za izmjene Ustava, Danilović je kazao da opozicionari od njega neće odustati po cijenu zaustavljanja procesa integracija.