Podgorica
29. 08. 2019. 12:58 >> 12:59 0
U PODGORICI
Održana Regionalna kajak regata
Regionalna kajak regata Podgorica 2019, na potezu od Pričelja do Sastavaka, održana je danas u Podgorici, a brojni učesnici uživali su u spustu rijekama Zetom i Moračom.
U takmičarskom dijelu najuspješniji u kategoriji juniora bio je Milan Maksimović (BiH), drugo mjesto osvojio je Neven Kleut (Srbija), a treće Bojan Janković takođe iz Srbije.
Među ženama najbolja je bila Tamara Zivlak (Srbija), drugo mjesto pripalo je Andreji Perović (Crna Gora), a treće Jeleni Jovanović (Crna Gora).
U kategoriji seniora prvo mjesto osvoji je Sreten Biljić (Srbija), drugoplasirani je Darko Glišić (BiH), a treći na cilj stigao je Amar Bučan (Crna Gora)
U generalnom plasmanu najbolji je bio Sreten Biljić (Srbija), zatim Milan Maksimović (BiH) i Neven Kleut (Srbija).
Medalje su najuspješnijim takmičarima uručili direktorica Turističke organizacije Podgorica Tatjana Popović i Rajko Ćupić iz Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada.
Popović je istakla da ovaj događaj ima za cilj promociju vodnih potencijala grada, kao i potencijala za razvoj selektivnih oblika turizma i organizovanje ne samo regionalnih, već i međunarodnih regata i takmičenja u kajaku.
Kako ističu u TO Podgorica, događaj je organizovan u okviru EU IPA RiTour projekta prekogranične saradnje na kojem je Turistička organizacija Podgorice partner, a u cilju turističke valorizacije vodenih staza u Podgorici.
Komentari 0
ostavi komentar