Politika
ĐUKANOVIĆ SAOPŠTIO 09. 10. 2018. 14:52 >> 14:35 2
ĐUKANOVIĆ SAOPŠTIO
Katnić i Veljović neprihvatljivi za DF
Predlog Demokrata i Građanskog pokreta URA da u tijelu, koje bi kontrolisalo primjenu i sprovođenje usvojenih zakonskih rješenja Radne grupe, budu Specijalni državni tužilac, Milivoje Katnić i Direktor uprave policije, Veselin Veljović, neprihvatljiv je za Demokratski front (DF).
Predsjednik Kluba poslanika DF-a, Milutin Đukanović, rekao je da je stav tog političkog bloka da Radna grupa mora da se bavi i cjelokupnim ambijentom za stvaranje uslova za fer i slobodne izbore usmjerio i druge političke subjekte da prošire djelokrug njenog rada u svojim predlozima.
„Naknadne dopune Predloga odluke o formiranju ad hoc Radnog tijela od Demokrata i URA-e sadrže i formulaciju o detaljnoj analizi primjene i drugih pravnih okvira od značaja za izborni proces, identično kao i u predlogu DPS-a“, naveo je Đukanović.
On je rekao da nisu sigurni da li je ta podudarnost slučajna ili namjerna, „ali smo sigurni da se novom predlogu Demokrata o formiranju Odbora za kontrolu i primjenu izbornih zakona DPS raduje“.
„Mislimo da je u ovoj fazi, kada odluka o formiranju Radne grupe još nije donešena, bespredmetno licitirati koje je to tijelo koje bi vršilo nadzor i kontrolu primjene i sprovođenja usvojenih zakonskih rešenja a kamoli ko bi sve bio u sastavu tog tijela“, kazao je Đukanović.
Zbog toga, dodao je on, predlog Demokrata i URA-e da u tom tijelu budu Katnić i Veljović nije prihvatljiv za DF.
„Sigurno je da su poslednje dvije osobe koje mogu da učestvuju u bilo kakvom kontrolnom mehanizmu Katnić i Veljović“, poručio je Đukanović.
On smatra da je Katnić poslednja osoba koja može da da bilo kakav doprinos demokratizaciji društva i izbornog procesa.
Kako je kazao, nije teško teško zaključiti zašto su Milivoja Katnića Demokrate i URA predložile kao jednog od kontrolora izbornog procesa, „računajući da će on proces obračuna sa DF-om dovesti do kraja“.
„Samo neupućeni mogu misliti da je slučajno što Demokrate i URA predlažu ovakve ljude da kontrolišu implementaciju zakona kroz koje treba ostvariti fer i slobodne izbore“, smatra Đukanović.
Kako je rekao, DF-u je jasno i u potpunosti razumije pozadinu predloga koji, kako su rekli, odgovara najviše njima i režimu.
„Svakom opozicionom glasaču je više nego jasno da izborna reforma ne može biti sveobuhvatna ako treba da je realizuju Milivoje Katnić i Veselin Veljović“, zaključio je Đukanović.
Komentari 2
ostavi komentar