Odbor prihvatio izmjene PDF Štampa El. pošta
11. mart 2010.
skupstina_cg_spolja.2Odbor za ustavna pitanja i zakonodavstvo podržao je danas izmjene Zakona o tajnosti podataka, kojima je predviđen jednostavniji postupak pristupa tajnim podacima za fizička i pravna lica. Predloženim izmjenama propisuje se da je potrebno manje potvrda za pristup tajnim podacima a predviđeno je i proširenje nadležnosti koje se odnose na Direkciju za zaštitu tajnih podataka u oblasti informatičke bezbjednosti.

Izmjenama se predviđa da zaposleni u toj Direkciji ne mogu biti članovi organa političkih partija, niti stranački djelovati.

Odbor je ocijenio i da su deklaracije o rezoluciji Parlamentarne skupštine Savjeta Evrope od 25. januara 2006. godine i o zaštiti rijeke Morače, koje je predložila Nova srpska demokratija, u skladu sa Ustavom Crne Gore, prenosi Mina.

Rezolucija Parlamentarne skupštine SE odnosi se na osudu zločina totalitarnih komunističih režima, dok se deklaracijom o zaštiti Morače predlaže Vladi da odustane od gradnje hidrocentrala na toj rijeci.

Odbor je ocijenio i da su predložene izmjene Zakona o zaštiti lica i imovine u skladu sa najvišim pravnim aktom Crne Gore.

 

Izdvajamo

Matični Odbor za prosvjetu, nauku, kulturu i sport, glasovima vladajuće koalicije, podržao je predlog Zakona o CANU. Protiv su bili poslanici iz redova opozicije kojima nije po volji ni naziv Zakona a ni to što samo činom verifikacije članovi, kako kažu, NVO DANU postaju članovi Crnogorske akademije nauka.