Opozicionari potpisali izjavu PDF Štampa El. pošta
13. mart 2010.
milic_mandic_medojevicLideri tri najjače opozicione stranke, SNP-a, Nove i PZP-a, Srđan Milić, Andrija Mandić i Nebojša Medojević potpisali su juče zajedničku izjavu i obavezali se da će ubuduće zajedno politički djelovati. Glavni cilj partija, prema ovom dokumentu, je smjena aktuelne vlasti i oslobođenje države od snažnog uticaja organizovanog kriminala.

Iskazujemo spremnost da smo sposobni i odgovorni da budemo kvalitetna alternativa postojećem režimu i uvjerenje da je sazrelo vrijeme da Crna Gora konačno dobije demokratski izabranu vladu na prvim fer i demokratskim izborima, stoji u zajedničkom tekstu prvaka opozicije, kao i da su „odlučni da budu vlast koja će se efikasno suprotstaviti organizovanom kriminalu i korupciji".

Čvrsto smo opredijeljeni da sigurna, solidarna i prospritetna Crna Gora bude cilj naše demokratske vlasti, kako bi pomogla, podržala i zaštitila sve svoje građane, bez obzira na nacionalnu i vjersku pripadnost, regionalne, ideološke, istorijske i druge razlike i podjele, navodi se u izjavi.

Stranke sa indignacijom odbacuju, kako se navodi, "primitivnu i neistinitu propagandu režima da one predstavljaju opasnost po državu Crnu Goru, bilo kog njenog građanina, poredak i ukupne interese naroda".

»Da postoji bilo koji drugi put Crne Gore i njenih građana izuzev puta evropskih integracija, da je demokratska opozicija u funkciji ostvarivanja interesa bilo koje druge države«.

»Da demokratska opozicija suprotno zakonima Crne Gore prima bilo kakve donacije od struktura van Crne Gore, ili od lica i kompanija povezanih sa organizovanim kriminalom, u šta se domaća i strana javnost može uvjeriti uvidom u finansijske izvještaje koji će biti prezentovani na web stranicama partija«, kaže se u Izjavi.

 

Izdvajamo

U Crnoj Gori nema nijednog razloga za održavanje vanrednih izbora, smatra poslanik Demokratske partije socijalista DPS Miodrag Vuković. Vuković je naveo da situacija u Crnoj Gori ne "provocira" potrebu za vanrednim izborima. "Vlada je stabilna, ima stabilnu parlamentarnu većinu i na dobar način se bori sa teškoćama, koje nemamo samo mi nego i druge zemlje. Vlada uspješno vodi Crnu Goru i u međunarodnim integracijama, ne vidim nijedan razlog za vanredne izbore", kazao je Vuković agenciji MINA.