| Fetelu (opet) pol pozicija |
| 10. jul 2010. |
Vozač Red Bula Sebastijan Fetel startovaće sa pol pozicije na desetoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1, Velikoj nagradi Britanije.
Fetelu je ovo 10. pol pozicija u karijeri a Red Bulu čak deveta na deset trka. Do petog pola ove sezone je došao krugom u vremenu od 1:29.615 minuta na stazi "Silverston". U prvom redu na startu trke, sjutra od 14 sati po srednjeevropskom vremenu, mladom Njemcu će se pridružiti timski kolega Mark Veber, dok će treću poziciju zauzeti Fernando Alonso u Ferariju. Luis Hamilton je bio znatno bolji u odnosu na trening i startovaće iz drugog reda, sa mjesta broj četiri. Najveće iznenađenje i to vrlo neprijatno po domaću publiku priredio je Dženson Baton, koji nije uspio da se probije do trećeg kruga kvalifikacija. Aktuelni svjetski šampion startovaće tek sa 14. pozicije. Rezultati kvalifikacija za VN Britanije: 1. Sebastijan Fetel (Njemačka) Red Bul 1:29.615 2. Mark Veber (Australija) Red Bul 1:29.758 3. Fernando Alonso (Španija) Ferari 1:30.426 4. Luis Hamilton (Velika Britanija) Meklaren 1:30.556 5. Niko Rozberg (Njemačka) Mercedes GP 1:30.625 6. Robert Kubica (Poljska) Reno 1:31.040 7. Felipe Masa (Brazil) Ferari 1:31.172 8. Rubens Barikelo (Brazil) Vilijams 1:31.175 9. Pedro de la Rosa (Španija) Zauber 1:31.274 10. Mihael Šumaher (Njemačka) Mercedes GP 1:31.430 |
Pratimo situaciju iz sata u sat i razmišljali smo o uvođenju vanrednog stanja, kazao je za RTCG predsjednik Vlade Crne Gore, Igor Lukšić, ali nije odgovorio da li će se u ovom trenutku razmatrati da li je neko od nadležnih zatajio u ovoj situaciji.
|