Л.В.

24. 11. 2022. 22:14   >>  22:25 30

СП КАТАР

Бразилска самба "опила" Србију: Сјајна партија Ришарлисона

Фудбалери Бразила славили су против Србије са 2:0 у посљедњем мечу првог кола комплетног Мундијала у Катару.

Било је људи који су замјерали селектору Титеу на позиву Ришарлисону, с обзиром да се нападач Тотенхема није ни једном уписао у стријелце ове сезоне, али након овог меча вјероватно нико више неће то да помиње.

Бразилска деветка је одиграла сјајан меч, као и комплет постава екипе која је сигурно међу првима, ако не и први фаворит за освајање Мундијала.

Од самог старта су наметнули свој ритам и нападали стихијски, тако да је било само питање времена када ће да пробију одбрану Србије.

Стојковићева екипа је била првенствено са дефанзивним приступом на мечу. Након првих десет минута изгледало је да су "орлови" изашли да се надигравају, али одмах након тога јасно је да је дефанзива била у фокусу.

Тек по неки пут би пробали да нађу Митровића, али недовољно против овакве екипе какав је Селекао.

Након 45 минута у којима су мреже мировале, Бразил је кренуо тек да врши праву опсаду гола Милинковић Савића.

Статива Алекса Сандра, па пар прилика Винисијуса, Нејмара, Рафиње.

А онда је пао и први гол. Винисијус се изборио за добру прилику, пуцао је, голман Торина је одбранио, али лопта је дошла до Ришарлисона којем није било тешко да је спорведе у мрежу.

Ако је први гол био под срећним околностима, други је чиста бразилска магија нападача Тотенхема.

Након паса Винисијуса, Ришарлисон је примио лопту лијевом ногом, пребацио је у ваздуху и полумаказицама савладао Милинковић Савића.

Ни након голова Бразила није било реакције Србије на мечу, па на крају могу да буду задовољни резултатом поготово након пречке коју је погодио Каземиро.

Стојковићу сада остаје да спреми што боље екипу за преостала два меча против Камеруна и Швајцарске, у којима би његов тим прије свега морао да има офанзивнији приступ.

ДРУГО ПОЛУВРИЈЕМЕ

97. минут Бразил-Србија 2:0

Крај утакмице.

89. минут Бразил-Србија 2:0

Играће се још седам минута. Бразил и даље држи

81. минут Бразил-Србија 2:0

Пречка Каземира. Бразилци се не заустављају.

79. минут Бразил-Србија 2:0

Мијења и Тите. Пакета, Винисијус, Нејмар и Ришарлисон иду на клупу, умјесто њих Фред, Родриго, Габријел Жезус и Антони.

72. минут ГООООЛ Бразил-Србија 2:0

Магија фудбалера Тотенхема. Ришарлисон је примио лопту у шеснаестерцу и из окрета дао други гол.

70. минут Бразил-Србија 1:0

Корнер за Србију, и гужва у петерцу Бразила. Пробао је Душан влаховић да направи маказице, али није захватио добро лопту.

67. минут Бразил-Србија 1:0

Нова прилика за Бразил. Била је ситуација два на један у контри, али Нејмар је био себичан. Имао је слободног Винисијуса на лијевој страни.

64. минут Бразил-Србија 1:0

Реагује Стојковић и на терен шаље Влаховића и Лазовића, а ван терена иду Лукић и Младеновић. Пробаће селектор Србије са два нападача.

62. минут ГОООООЛ Бразил-Србија 1:0

Бразилцу су успјели да пробију одбрану Србије. Виницијус је добро пробио по лијевој страни пуцао, Милинковић Савић сјајно одбранио, али лопта је дошла до Ришарлисона којем није било тешко да погоди гол.

60. минут Бразил-Србија 0:0

Какав шут Алекса Сандра. Бек Јувентуса је опалио са скоро 30 метара и погодио стативу.

58. минут Бразил-Србија

Прва шанса за Србију у наставку, центрирао је Тадић, али је добро реаговао Маркињос и лопту избацио у корнер.

57. минут Бразил-Србија 0:0

Двострука измјена Стојковића. Ван терена Гудељ и Живковић, у игру су ушли Илић у Радоњић.

55. минут Бразил-Србија 0:0

Нова шанса за Бразил, Нејмар је добио лопту у шеснаестерцу, али је из прве шутирао и промашио цијели гол.

54. минут Бразил - Србија 0:0

Стеже Бразил обруч око Србије. Константно су у нападу изабраници Титеа.

49. минут Бразил-Србија 0:0

Оштар фаул Гудеља над Нејмаром, ирански судија је свирао фаул и показао жути картон фудбалеру Севиље. Добра позиција за Бразил са 19 метара, али Нејмар није успио да пребаци живи зид.

45. минут Бразил-Србија 0:0

Тек што се кренуло са центра, одмах највећа прилика за Бразил до сада. Погријешио је голман Милинковић Савић и дао 100 постотну шансу тза Рафињу. Голман Торина се међутим брзо искупио добром одбраном.

Рекло би се након 45 минута да навијачи нису имали пуно прилике да уживају у двобоју Бразила и Србије.  Доста подсјећа утакмица на првих 45 минута меча Португал-Гана.

Србија се добро бранила, види се очигледна дисциплина, и висином и снагом праве проблем бразилцима у сваком контакту.

Напад је поприлично одсјечен, није било правих прилика испред гола Алисона, мада су пробали једном Тадић, једним Младеновић да пронађу Митровића.

Бразил са друге стране има посјед, доста пасова, најопаснији по крилима гдје долази до изражаја невјероватна брзина Винисијуса.

Најбољу прилику на утакмици је имао Рафиња, који је добио добру лопту са десне стране, али није најбоље реаговао.

ПРВО ПОЛУВРИЈЕМЕ

45.+1 КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут Бразил - Србија 0:0

Играће се још један минут.

43. минут Бразил-Србија 0:0

Одличан центаршут Младеновића за Митровића, али нападач Фулама није успио да је ухвати.

41. минут Бразил-Србија 0:0

Нова прилика за Бразил. Миленковић губи лопту, која долази до Винисијуса, али штопер Фиорентине је успио да се исправи.

35. минут Бразил- Србија 0:0

Можда и највећа прилика на мечу. Добио је Рафиња сјајну лопту, али је очајно шутирао. Млак ударац право у голмана Србије. Братил притиска добро задњих десетак минута,

27. минут Бразил - Србија 0:0

Сјајна лопта Тијага Силве кроз комплетну одбрану Србије за Виницијуса, али и одлична реакција Милинковића-Савића. Голман Торина је правовремено излетио и спријечио да лопта дође до фудбалера Реал Мадрида.

25. минут Бразил-Србија 0:0

Прва ситуација да Србија покаже нападачки потенцијал. Сергеј Милинковић Савић је освојио лопту на средини, окренуо се и додао до Тадића.

Капитен Ајакса је пробао да нађе Митровића али је праворемено реаговао голман Селекаа Алисон.

20. минут Бразил-Србија 0:0

Бразил има иницијативу, али се стиче утисак и да су фудбалери Србије добро постављени. С времена на вријеме одигра се високи пресинг на задњу линију Бразила.

Селекао најопаснији преко Виницијуса.

13. минут Бразил-Србија 0:0

Сјајан продор Виницијуса по лијевој страни и добар старт Живковића.

Пробао је  Нејмар потом директно из корнера, али на правом мјесту је био голман Вања Милинковић Савић.

10. минут Бразил-Србија 0:0

Прва опасна ситуација у шеснаестерцу Србије, лопта је убачена унутра, али Пакета се није снашао, и добра реакција српске одбране.

6. минут Бразил-Србија 0:0

Први картон на утакмици за Страхињу Павловића. Штопер Салцбурга је у крактом периоду направио два фаула, и ирански судија Алиреза Фагани му је показао жути картон.

2, минут Бразил-Србија

Већ на самом старту три прекршаја, два Бразила, један Србије.

1. минут Бразил-Србија

Први напад за Бразил.

19:52

Пех за Србију, и дефинитивно нема Филипа Костића који је у сјајној форми у Јувентусу. Изненађење или не, на његовом мјесту је Младеновић, фудбалер Висле Краков.

19:47

И репрезентација Србије може да рачуна на подршку својих навијача.

19:35

Навијачи Бразила на стадиону Лусаил Иконик.

19:23

Познати састави обије репрезентације

Бразил (4-2-3-1): Алисон - Данило, Маркињос, Тијаго Силва, Алекс Сандро - Лукас Пакета, Kаземиро - Рафиња, Нејмар, Винисијус - Ришарлисон.

Србија (3-4-2-1): В. Милинковић Савић - Миленковић, Вељковић, Павловић - Живковић, Гудељ, Лукић, Младеновић - С. Милинковић Савић, Тадић - Митровић.

Раније данас Швајцарска је минималном побједом против неугодног Камеруна славила са 1:0.

Меч који изазива еуфорију у оба табора вечерас, двије екипе које су на Свјетском првенству за младе 2015. године одмјериле снаге у финалу, и на крају је славила Србија након продужетка са 2:1.

Од своје независности Србија и Бразил су одиграли два званична меча и оба пута су славиле "кариоке".

На пријатељском мечу 2014. године Бразил је добио са 1:0, док су на прошлом Мундијалу се обије екипе нашле у истој групи, и Бразил је тада рутински славио 2:0.