S.V. [ Beta ]

25. 01. 2022. 22:47   >>  22:47

KUP AFRIČKIH NACIJA - OSMINA FINALA

Senegal siguran, Maroko slavi Hakimija

Fudbaleri Senegala plasirali su se danas u četvrtfinale Afričkog kupa nacija pošto su slavili protiv Zelenortskih ostrva sa 2:0.

Senegal je poveo golom Sadija Manea u 63. minutu, a pobjedu je potvrdio Bamba Deng u 92. minutu.

Prethodno su Zelenortska ostrva olakšala posao Senegalu, pošto su dvojica igrača te selekcije zaradila direktne crvene kartone. Prvo je u 21. minutu isključen Patrik Andrade, a potom u 57. minutu i Vozinja.

Senegal će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča Mali - Ekvatorijalna Gvineja.

Fudbaleri Maroka pobijedili su večeras selekciju Malavija sa 2:1 i se plasirali u četvrtfinale.

Malavi je poveo već u sedmom minutu pogotkom Mhange, ali je Maroko u nastavku preokrenuo rezultat.

Prvo je Jusef En-Nesiri izjednačio u drugom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu, da bi pobjedu Maroku doneo Ašraf Hakimi sjajnim udarcem iz slobodnog udarca u 70. minutu.

Maroko će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika osmine finala u kojem će se sastati Obala Slonovače i Egipat.

Poznata su već dva para četvrtfinala, a to su Burkina Faso - Tunis i Gambija - Kamerun, dok će Senegal igrati protiv bolje selekcije iz duela Mali - Ekvatorijalna Gvineja.