Luka Vlaisavljević

03. 05. 2022. 22:50   >>  23:14

LIVE BLOG

Liverpul je u finalu: "Doktor Džekil/Mister Hajd" utakmica na El Madrigalu

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale Lige šampiona pošto su i u revanšu slavili sa 3:2.

Utakmica koju bi smo najbolje mogli da opišemo naslovom romana Roberta Luisa Stivensona.

Dva poluvremena,dva lica oba tima.

Vilajreal je izgledao kao ekipa koja je spremna da pogine na terenu. Sjajno je Emeri postavio tim, i upravo Klopovim oružjem vertikalnim presingom je pravio dosta problema.

Već u trećem minutu, kapitulirala je odbrana "crvenih", Kapu je centrirao, a na pravom mjestu je bio Dia.

"Žuta podmornica" je osjetila smušenost Liverpula, onakvu kakvu odavno nisu pokazali izabranici Jirgena Klopa, a podatak od samo dva šuta, oba van okvira gola najbolje pokazuju u kakvom su grogi stanju bili.

Probao je Lo Celso u jednom trenutku da iznudi jedanaesterac, ali opšti utisak je dao je tražio kontakt, kao i da se prelako bacio.

Nedugo zatim je Vilajreal došao do 2:0. iz "Copy-paste" situacije kao kod prvog gola.

Kapu je ponovo centrirao, ovoga puta Kokelan je bio na drugoj strani peterca i glavom je sproveo loptu u mrežu.

Sa 2:0 se otišlo na poluvrijeme, čime je anulirana prednost iz prvog meča.

U drugih 45. minuta, situacija se situacija okrenula za 180 stepeni.

Emerijevi izabranici kao da su odustali od presinga, i povukli su se, što će se ispostaviti kao velika taktička i formacijska greška.

Liverpul je krenuo da "melje" protivnika, stezao se obruč oko gola Ruljija, a onda u pravom blitzkriegu, brzo su poravnali rezultat.

Prvo je Fabinjo nakon jedne razmjene pasova sa Salahom, odlučio da proba šut, i jaka lopta je prošla golmanu Viljareala kroz noge.

Luis Dijaz je igrao sjajno, i pokazao se kao pun pogodak, kad ga je Klop poslao u igru na startu drugog poluvremena.

Zadavao je dosta muke po lijevoj strani, a uspio je i da se upiše u strijelce.

Trent Arnold Aleksandar je centirao, a Kolumbijac je pobjegao odbrani i ofajsd zamci, pa je glavom sproveo loptu u mrežu.

Desni bek Liverpula je došao do 18. asistencije u sezoni, i od njega u ligama petice bolje učinke imaju samo Tomas Miler (Bajern Minhen) i Kilijan Mbape (PSŽ).

Već tada se vidjelo da Vilajreal nema više snage za neki novi preokret, a tačku na utakmicu je stavio Sadio Mane.

Nabi Keita je iskoristio što su svi fudbaleri bili na polovini Liverpula, lansirao je Senegalca, koji je obišao golmana i sproveo loptu u mrežu.

Mogli su fudbaleri Liverpula do još kojeg gola, ali nisu bili dovoljno precizni.

Oni će u finalu čekati boljeg iz duela, Real Madrid-Mančester Siti . "Građani" imaju prednost nakon prvog duela 4:3.

Tok meča:

90. KRAJ MEČA.

Liverpul je prvi finalista Lige šampiona.

86. minut

Fudbaleri Viljareala su ostali i bez živaca.  Prvo je Po Tores dobio žuti nakon starta nad Maneom, a onda je i Kapu dobio drugi žuti i crveni karton, pa su do kraja meča fudbaleri Viljarela ostali sa desetoricom.

81. minut

I opet prilika za Liverpul. Salah je problao da dribla Ruljija, ali je golman Viljareala dobro reagovao. Španska ekipa je totalno klonula duhom.

80. minut

Nova prilika za Liverpul. Novi fudbaleri su učestvovali u akciji. Henderson je centrirao, Džons pucao, ali je Rulji bio siguran.

79. minut

Oba trenera su izvršili trostruke izmjene.

Trigeros, Orije i Alkaser su ušli za Viljareal, dok su kod Liverpula na teren ušli Cimikas, Henderson i Džons.

74. minut

Treći gol Liverpula možete vidjeti OVDJE.

74. minut

GOOOOOOOOL za Liverpul!!!!

Svi fudbaleri su bili na polovini Liverpula, što je iskoristio Sadio Mane, kojeg je u kontu lansirao Keita.

Senegalac je predriblao Ruljija i sproveo loptu u mrežu. Liverpul drži kontrolu i dominira u drugom poluvremenu.

67. minut

Gol Liverpula možete vidjeti OVDJE.

67. minut

GOOOOOOOOL za Liverpul!!!

Keita je dodao na strani za Arnolda Aleksandra, koji je centrirao. Dijas je pobjegao odbrani i glavom pogodio mrežu Viljareala.

65. minut

Slalom Dijasa kroz odbranu Viljareala, šut Kolumbijca je prošao tik pored stative.

62. minut

Gol Liveprula možete vidjeti OVDJE.

62. minut

Fabilnjo je povukao loptu, odigrao je dupli pas sa Salahom i šutirao jako. Lopta je prošla Ruljiju kroz noge.

60. minut

Viljareal se definitvno povukao u drugom poluvremenu, Liverpul opsjeda gol.

56. minut

Ekipa Jirgena Klopa je definitvno "živnula" u drugom poluvremenu. Mane je centrirao a Dijas je probao atraktivno, makazicama da uhvati loptu, ali nije uspio u toj namjeri.

54. minut

Najveća prilika za Liverpul.

Aleksandar Arnold je uputio šut, lopta je pogodila Kokelana i nakon devijacije je pogodila prečku gola Ruljija.

48. minut

Arnold Aleksandar je izveo loptu sa desne strane, ona je došla do Sadio Manea u petercu, ali Senegalac je očajno reagovao.

Kao da nije očekivao da će lopta doći do njega

46. minut

Počelo je drugo poluvrijeme. Klop je umjesto Dioga Žote ubacio Luis Dijasa.

45. minut

Kraj prvog poluvremena. Liverpul je u nokdaunu, pošto je ekipa Jirgena Klopa prokockala prednost od 2:0 iz prvog meča.

Navijači "Crvenih" ne pamte gorih 45 minuta svog tima, a u prvom poluvremenu ni jedan šut u okvir gola.

Viljareal sa druge strane igra fenomenalno. Ekipa Unai Emeria, gospodari terenom, ima posjed, vrijeba greške protivnika i lansira kontre.

Čeka nas rasplet u drugih 45. minuta.

42. minut

Liverpul je umalo uspio da uhvati spušteni gard euforičnog domaćina. Diogo Žota međutim nije bio precizan.

41. minut

Gol Viljareala možete vidjeti OVDJE

41. minut

GOOOOOL za Viljareal.

Tores je lansirao Kapua, koji je pronašao Kokelana na drugoj stativi. Francuz je bio viši u skoku od Trenta Arnolda Aleksandra i Viljareal vodi sa 2:0 i sada su poravnali zaostatak iz prve utakmice.

37. minut

Spornu situaciju možete da vidite OVDJE.

36. minut

Kakva prilika za Viljareael. Nakon lošeg pasa Keite, Viljareal je oduzeo loptu, Moreno je uposlio Lo Celsa koji je driblao Alisona i probao je da iznudi penal.

Poskakali su fudbaleri Viljareala, kao i navijači na "El Madrigalu", ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

23. minut

Prva ozbiljnija prilika za goste. Lansiran je u kontri Diogo Žota, ali su Rulji i Raul Albiol brže stigli do lopte.

Mo Salah je uspio da dođe do lopte ali je sudija prekinuo igru zbog prekršaja Egipćanina nad golmanom Viljareala.

22. minut

Liverpul i dalje zbunjen agresinvošću Viljareala. Ekipa Jirgena Klopa djeluje ranjivo u ovim trenucima meča.

16. minut

"Žuta podmornica" se ne zaustavljava, nova velika prilika ovoga puta Đerarda Morana koji je loptu zahvatio glavom, ali je pogodio Robertsona, takođe u glavu.

Španski fudbaler je reklamirao igranje rukom, ali snimak je pokazao da nije u pravu.

12. minut

Viljareal ponovo prijeti preko Pareha. Šut španskog veterana prošao je tik pored Alisonove lijeve stative

10. minut

Prva poluprilika za Liverpul. Robertson je centrirao sa lijeve strane nekih 40-ak metara od gola, lopta je ubačena u šesnaesterac, ali napad "Crvenih nije dobro reagovao"

3. minut

Gol Viljareala možete pogledati OVDJE

3. minut

Samo tri minuta je potrebno Viljarealu da sjajno otvori meč.

Bulaja Dia je bio na pravom mjestu u petercu gostiju. "El Madrigal" je eksplodirao.

Sadio Mane se zagrijeva prije utakmice

Sasatav Viljareala

Sastav Liverpula

Na "Estadiu de la Keramika", poznatijem kao "El Madrigal", fudbaleri Viljareala probaće da stignu prednost Liverpula iz prvog meča, u kojem su poraženi sa 2:0.

Liverpul je bio bolji u prvom meču, ukupno gledano, stvorili su više prilika od protivnika, a Klopov tim je ove sezone u trci za sva četiri trofeja, od kojih su već osvojili jedan (Karabao kup).

"Crveni" iz grada Bitlsa igraju meč za svoje deseto finale najelitnijeg fudbalskog takmičenja, dok "Žuta podmornica" sanja svoje prvo finale.

Viljareal je već jednom bio u polufinalu 2006. godine kada je zaustavljen od strane Arsenala, koje navijači pamte po promašenom penalu Huana Romana Rikelmea.