P.R. [ Mina ]

14. 05. 2022. 21:01 >> 21:22

1. CFL

Budućnost bolja od Sutjeske, pobjede Dečića i Iskre

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u Podgorici novog šampiona, ekipu Sutjeske 4:2, u utakmici 34. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Domaćin je poveo autogolom Meldina Dreškovića u sedmom, a prednost je pogocima Vasilija Terzića u 36. i Viktora Đukanovića u 40. minutu povisila na 3:0.

Sutjeska je zaprijetila i golovima Marka Matanovića u 60. i Vladana Bubanje u 66. minutu smanjila na 3:2.

Konačan rezultat postavio je Lazar Mijović, efektnim pogotkom u 74. minutu.

Ubjedljiviji trijumf Budućnosti spriječio je golman Vladan Giljen, koji je u 26. minutu odbranio jedanaesterac Zoranu Petroviću.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Dečića i Iskre i obezbijedili plasman na evropsku scenu

Dečić je u Tuzima savladao Petrovac 2:1, golovima Velizara Janketića u 17. i Anđelka Jovanovića u 61. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Adnan Bašić iz jedanaesterca u 11. minutu.

Iskra je u Danilovgradu savladala Mornar 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Balša Sekulić u 59. minutu.

Rudar i Podgorica igrali su 1:1.

Vođstvo domaćinu donio je Ivan Bojović u 13. minutu.

Konačan rezultat postavio je Dušan Vuković u 39. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Jezera i Zete 0:0.

Sutjeska je, nakon 34. kola, vodeća sa 74 boda i ima deset više od drugoplasirane Budućnosti. Dečić je treći sa 56, Iskra je osvojila 51, a Mornar 44 boda.

TROFEJ RADIJA CG: Sekulić i Bašić na čelu liste strijelaca

Napadači Iskre Balša Sekulić i Petrovca Adnan Bašić sa po 13 postignutih golova preuzeli su vođstvo na listi strijelaca Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigao je i vezista Budućnosti Miloš Raičković, dok su se po 11 puta u listu strijelaca upisali njegov klupski drug Igor Ivanović, vezista Dečića Krsistijan Vuljaj i Argentinac u dresu plavskog Jezera Rodrigo Faust.

Strijelac deset pogodaka je Marko Miličković, koji je u jesenjem dijelu prvenstva igrao za Petrovac.

Napadač Rudara Dušan Živković postigao je devet pogodaka, dok su po osam upisali igrači Budućnosti Zoran Petrović i Viktor Đukanović i napadač Mornara Aleksandar Vujačić.

Po sedam golova postigli su nekadašnji članovi Zete Ivan Vukčević i Dečića, Iljir Camaj, Brazilac u dresu Iskre Vilian, Vladimir Boljević iz Podgorice, napadači Sutjeske Božo Marković i Darko Nikač.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

U narednih sedam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.