[ Sport klub/M.V. ]

15. 05. 2022. 20:10 >> 20:10

Everton od gotovog napravio veresiju, opet u teškoj situaciji

Poslednji meč 37. kola engleske Premijer lige donio je uzbudljiv duel na "Gudisonu“ u Liverpulu – Brentford je kao gost posle preokreta rezultatom 3:2 (1:2) savladao Everton i dimaće ostavio u strepnji pred finiš šampionata. Ekipa Frenka Lamparda meč je završila se devetoricom fudbalera. Bila je ovo druga pobjeda zaredom za „Pčele“, koje su na 11. mjestu lige, dok je Everton i dalje ugrožen – nalaze se na dva boda od zone ispadanja.

Sve je počelo onako kako su navijači Evertona htjeli,  Dominik Kalvert-Luin je u desetom minutu pogodio posle asistencije Rišarlisona za vođstvo.

Ipak, osam minuta kasnije "kola kreću nizbrdo“ – Everton ostaje be mladog defanzivca Džereda Brentvejta, koji je dobio direktan crveni karton zbog oštrog prekršaja. U 37. minutu Brentford dolazi do izjednačenja – autogol je postigao Šejmus Kolmen.

Međutim, domaćin na poluvrijeme odlazi sa prednošću 2:1 – Rišarlison je iskoristio penal u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom periodu.

U drugom poluvremenu "Pčele“ dolaze do munjevitog preokreta – u 62. minutu Joane Visa trese mrežu glavom posle odličnog korenra Kristijana Eriksena, a samo dva minuta posle toga takođe glavom gol za goste postiže Riko Henri.

Everton je duel završio sa devetoricom igrača jer je u 88. minutu direktan crveni karton zbog oštrog starta dobio Venecuelanac Salomon Rondon, koji je u igru ušao tek četiri minuta prije toga.

U finišu prvenstva situacija u vezi sa borbom za opstanak je sledeća – Everton ima 36 bodova, Lids 35, a Barnli 34. Treba naglasiti da Everton i Barnli imaju da odigraju još dve utakmice do kraja šampionata, a Lids samo jednu.