07. 07. 2022. 21:53   >>  21:52

LIGA KONFERENCIJA

Dečić zaustavio Dinamo, Iskra odoljela u Elbasanu

Fudbaleri Dečića igrali su neriješeno sa Dinamo iz Minska 1:1 na "DG areni", u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. U istom takmičenju je remizirala i Iskra koja je odigrala bez golova protiv albanskog Ljačija u gostima.

Dečić se hrabro suprostavio favorizovanom rivalu, u prvih pola sata je bio ravnopravan. Tuzani su poveli u 26. minutu preko Denkovića.

Golman Bjelorusa Hatkević je zaustavio prvo Nikolića, potom i Bećiraja, ali ne i Denkovića.

Ipak, radost našeg tima je kratko trajala. Kišljak je u 33. minutu uputio projektil sa ivice kaznenog prostora, Marković je bio nemoćan.

U drugom poluvremenu, bolji je bio Dečić. Igrao se 61. minut kad je Bećiraj zaustaljen u izglednoj poziciji.

Potom su glavom pokušali Marušić, pa Božanović, ali je Dinamo preživio, na kraju 1:1.

U Elbasanu, Iskra je prva zaprijetila, kada je Nikać u izglednoj situaciji loše reagovao. Domaćin je uzvratio u 13. minutu, ali je sreća bila na strani Danilovgrađana.

Do kraja prvog dijela, još samo jedno uzbuđenje i to pred golom Ljačija. Pokušao je Popović, ali ostalo je 0:0.

U drugom dijelu tek u 70. minutu je viđena šansa, imao je domaćin. Akinjemi je pokušao, bio je zamalo neprecizan.

Do kraja, udarac Kojaševića sa distance pored gola, ostalo je 0:0.