S.V.

13. 08. 2022. 17:47   >>  17:51

BUNDESLIGA

Remi Herte i Ajntrahta, kiks Lajpciga

Herta ni nakon trećeg kola ne zna za pobjedu u Bundesligi - tim iz Berlina je remizirao sa Ajntrahtom kod kuće 1:1, pa su i jedni i drugi tako osvojili prvi bod u sezoni.

Herta je povela preko Suata Serdara u 3. minuta, remi je potpisao Japanac Daiči Kamada u 48.

Jovetić je ušao u igru u 70. minutu, nedugo zatim je propustio veliku šansu...

Lajpcig je igrao samo 2:2 sa Kelnom na svom terenu, a Timo Verner je pogotkom obilježio svoj povratak. On je doveo Lajpcig u vođstvo u 36. minutu, da bi gosti izjednačili golom Ditcu 40.

U završnici prvog dijela crveni karton je dobio Soboslai, ali to nije poremetilo domaćina, koji je opet poveo preko Nkunkua. Konačan rezultata postavio je autogolom Gvardiol.

Keln je poslije nekompletnog drugog kola na drugom mjestu sa četiri boda, dok je Lajpcig 12. sa dva boda.

Hofenhajm na svom terenu nakon velikog preokreta savladao Bohum 3:2.

Bohum je poveo golovima Simona Colera u 10. i 13. minutu, da bi Hofenhajm izjednačio preko Kristofa Baumgartnera u 14. i Ozana Kabaka u 23. minutu.

Domaći tim je mogao do vođstva u 59. minutu, ali je sa penala bio neprecizan Andrej Kramarić. Pobjedu je Hofenhajmu donio Munas Dabur u 88. minutu.

Hofenhajm zauzima osmo mjesto sa tri boda, a Bohum na 16. mjestu nema osvojen bod.

Verder i Štutgart su remizirali 2:2, dok je Augsburg na gostovanju iznenadio Leverkuzen 2:1.