S.V. [ Beta ]

14. 08. 2022. 19:49   >>  20:17

Totenhem u nadoknadi do boda protiv Čelsija, sukob Tuhela i Kontea

Fudbaleri Čelsija i Totenhema odigrali su danas na stadionu "Stamford Bridž" neriješeno 2:2, u meču drugog kola Premijer lige.

Čelsi je u gradskom derbiju poveo golom Kalidua Kulibalija u 19. minutu. Senegalski igrač je iskoristio centaršut Marka Kukurelje iz kornera i preciznim udarcem savladao golmana Uga Ljorisa.

Gosti do izjednačenja dolaze u 68. minutu, kada se u strijelce upisao Pjer-Emil Hojbjerg.

Nakon gola došlo je do sukoba trenera Čelsija Tomasa Tuhela i Totenhema Antonija Kontea. Incident se dogodio i na kraju meča, pa je sudija Entoni Tejlor obojici pokazao crveni karton.

Novu prednost Čelsiju u 77. minutu donosi Ris Džejms nakon asistencije Rahima Sterlinga.

Bod gostima je u šestom minutu nadoknade donio Hari Kejn, koji je bio najviši u skoku poslije kornera.

Totenhem je četvrti na tabeli Premijer lige sa četiri boda, a Čelsi sa istim učinkom zauzima sedmo mjesto.

U sljedećem kolu Čelsi gostuje Lidsu, a Totenhem dočekuje Vulverhempton.