S.V. [ Mina ]

04. 09. 2022. 21:59 >> 22:22

1. CFL

Budućnost novi lider, Mornar nanio prvi poraz Petrovcu

Budućnost je savladala Jedinstvo pod Goricom 3:0, upisala četvrtu pobjedu u posljednjih pet mečeva i preuzela prvo mjesto.

Stefan Milošević je 22. minutu realizovao penal koji je iznudio Andrija Ražnatović, da bi u 29. Zoran Petrović udvostručio prednost.

Konačan rezultat, postavio je Petrović svojim drugim golom, u 73. minutu.

Tri tima imaju po 13 bodova , Budućnost, Dečić i Jezero, a "plavi" su prvi zbog gol - razlike.

Fudbaleri Mornara pobijedili su večeras u Baru ekipu Petrovca 1:0.

Odlučujući pogodak, za drugi trijumf barskog tima, postigao je Milivoje Raičević u 31. minutu.

Petrovac je u finišu mogao i do boda, ali Balša Dubljević u 80. minutu nije realizovao penal.

Petrovac je u Baru upisao prvi poraz ove sezone, u kojoj ima i po tri trijumfa i poraza.

Na jučerašnjim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Rudar - Sutjeska 0:0, Dečić - Arsenal 2:4 i Iskra - Jezero 2:1.

Trofej Radija Crne Gore: Denković i Petrović pridružili se Mendiju

Napadači Budućnosti Zoran Petrović, Petrovca Mamadu Mendi i Dečića Stefan Denković sa po pet postignutih golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Meridianbet Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po četiri pogotka, nakon sedam odigranih kola, imaju Fatos Bećiraj iz Dečića, Stefan Milošević iz Budućnosti i Rodrigo Faust iz Petrovca.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Jovan Dašić iz Arsenala, doskorašnji član Budućnosti Lazar Mijović i igrači Jezera Armin Bošnjak i Balša Tošković.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih osam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović, napadač Zete Nikola Krstović i Adnan Bašić iz Petrovca.