P.R. [ Mina ]

11. 09. 2022. 20:05 >> 06:23

1. CFL

Dečić preuzeo vrh tabele

Fudbaleri Dečića iskoristili su remi Budućnosti i pobjedom preuzeli prvo mjesto na tabeli nakon osmog kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Dečić je u Bijelom Polju savladao ekipu Jedinstva 2:1 i upisao peti trijumf oves ezone.

Do trijumfa došao je golovima Danila Pešukića u 45. i Draška Božovića u 47. minutu.

Jedini pogodak za domaći sastav, koji je doživio peti poraz, postigao je Žarko Korać u 69. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel duel plavskog Jezera i Budućnosti u Beranama 0:0.

Ekipa trenera Miodraga Džudovića bila je bliže pobjedi, imala je tri dobre šanse, ali ih Viktor Đukanović i Branislav Janković nijesu realizovali.

Važnu pobjedu ostvario je Rudar, koji je u Kotoru slavio prtotiv Arsenala 2:0.

Do druge pobjede ove sezone došao je golovima Stefana Nikolića u 2. i 39. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Mornara i Iskre u Baru.

U premijernom meču ovog kola Sutjeska je juče kao gost savladala Petrovac 4:0.

Dečić je, nakon osmog kola, prvi na tabeli sa 16 bodova i ima dva više od Sutjeske, Budućnosti i Rudara.

Po 12 bodova osvojili su Petrovac i Arsenal.

TROFEJ RADIJA CG: Denković i Mendi na čelu

Napadači Petrovca Mamadu Mendi i Dečića Stefan Denković sa po pet postignutih golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Meridianbet Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po četiri pogotka, nakon osam odigranih kola, imaju Fatos Bećiraj iz Dečića, Stefan Milošević iz Budućnosti i Rodrigo Faust iz Petrovca.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Jovan Dašić iz Arsenala, Zoran Petrović iz Budućnosti, njegov doskorašnji suigrač Lazar Mijović, Vuk Striković iz Sutjeske i igrači Jezera Armin Bošnjak i Balša Tošković.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih osam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović, napadač Zete Nikola Krstović i Adnan Bašić iz Petrovca.