С.В. [ Бета ]

25. 09. 2022. 17:59   >>  17:54

ПОБЈЕДА МОЛДАВИЈЕ

Летонија ремизирала са Андором и пласирала се у Лигу Ц

Фудбалери Летоније одиграли су данас на гостујућем терену против Андоре неријешено 1:1, у утакмици посљедњег кола Лиге нација Д у Групи 1 и пласирали се у виши ранг такмичења.

Летонија је повела у 50. минуту голом који је постигао Владиславс Гутковскис, а изједначио је Алберт Росас у 88. минуту.

Летонија је прва на табели са 13 бодова,друга је Молдавија са такође 13 бодова, али слабијим медјусобним скором од Летоније.

Треће мјесто заузима Андора са осам бодова, а посљедњепласирани Лихтенштајн је без бодова.

У другој утакмици у тог групи, Молдавија је у Кишињеву побиједила Лихтенштајн са 2:0.

Оба гола у самој завршници утакмице постигао је Виктор Стина, у другом минуту надокнаде и у четвртом минуту надокнаде времена.

Молдавски репрезентативац Вадим Рата затресао је мрежу у 80. минуту, али је послије употребе ВАР технологије погодак поништен због офсајда.