Л.В.

04. 10. 2022. 23:27   >>  23:27

LIGA ŠAMPIONA

Inter preživio Barsu, ples Napolija u Amsterdamu, Savićev Atletiko poražen

Fudbaleri Intera pobijedili su večeras na svom terenu Barselonu sa 1:0, u trećem kolu Grupe C Lige šampiona.

Pobjedonosni gol za Inter postigao je Hakan Čalhanoglu u drugom minutu nadoknade poluvremena, nakon asistencije Federika Dimarka.

Slovenački sudija Slavko Vinčić nakon gledanja snimka, nije svirao čist jedanaesterac za Inter u prvom poluvremenu nakon igranja rukom, zbog navodog ofsajda, a kasnije u drugom poluvremenu, u sudijskoj nadoknadi VAR soba na kraju nije svirala kazneni udarac za Barselonu, iako je bilo očigledno da je Damfris igrao rukom.

I Inter i Barselona su imali po jedan gol poništen, opravdano. Korea je pogodio nakon ofsajda, dok je Fati igrao rukom prilikom gola Barselone.

Ekipa iz Milana je bila dobra u prvom poluvremenu, ali je u nastavku gledala isključivo da ne primi gol, pa je Barselona imala apsolutnu dominaciju.

Ranije danas je Bajern pobjedom od 5:0 praktično obezbijedio prolazak u nokaut fazu.

Bili su u Amsterdamu "romantični" u najavi prvog duela Ajaksa i Napolija sa crtežom Krojfa i Maradone, ali niko nije očekivao da će ova utakmica da postane prava noćna mora za "Kopljenike".

Ajaks je doživio rekordni poraz u evropskim duelima, i to na svom stadionu, čak 1:6 je slavila Spaletijeva ekipa.

Izledalo je dobro, jer je u devetom minutu Mohamed Kudus pogodio za vođstvo Ajaksa, ali to je trajalo samo do 18. kada je Đakomo Raspadori izjednačio.

Do poluvremena Napoli je došao do 1:3 golovima Đovanija di Lorenca u 33 i Pjotra Zjelenskog u 45.-

Rapsodija Napolitanaca je nastavljena u drugom poluvremenui drugim golom Raspadorija, a onda i pogocima sjajnog Hviče Kvaračelije i Đovajina Simeonea.

Ajaks je u međuvremenu ostao sa deset igrača zbog dva žuta kartona Dušana Tadića.

Liverpul je u istoj grupi odgirao jednu rutinsku utakmicu u kojoj je slavio protiv Glazgova bez većih problema sa 2:0.

Iako su kontorlisali meč i napadali, oba gola su pala iz prekida.

Prvo je Trent Aleksander Arnold pogodio iz slobodnog udarca u 7. minutu, a pobjedu je potvrdio Mohamed Salah sa bijele tačke u 53.

Fudbaleri Briža pobijedili su večeras na svom terenu Atletiko Madrid sa 2:0, u utakmici trećeg kola Grupe B u Ligi šampiona.

Za "Jorgandžije" je od prvog minuta igrao naš Stefan Savić.

Briž je poveo golom koji je Kamal Sova postigao u 36. minutu, a prednost je udvostručio Feran Hutgla u 62. minutu.

Atletiko je imao dobru šansu za gol u 76. minutu, ali je Antoan Grizman iz jedanaesterca pogodio prečku.

U drugoj utakmici u toj grupi, Porto je na svom terenu pobijedio Bajer Leverkuzen sa 2:0.

Portugalski tim poveo je golom Zajdua Sanusija u 69. minutu, a pobjedu je obezbijedio Galeno pogotkom u 87. minutu.

Fudbaler Bajera Patrik Šik promašio je jedanaesterac u 45. minutu, a poslije upotrebe VAR tehnologije poništena su dva gola, po jedan sa obije strane.

Prvo je u 16. minutu igrač njemačke ekipe Kalum Hadson-Odoj bio strelac, ali je pogodak poništen zbog prekršaja, dok je u 42. minutu zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Mehdi Taremi.

Poslije tri kola Briž je prvi na tabeli sa svih devet bodova, a Porto, Bajer i Atletiko imaju po tri boda.

U četvrtom kolu 12. oktobra Atletiko će u Madridu dočekati Briž, a Bajer će u Leverkuzenu igrati protiv Porta.

Uoči svih utakmica u Ligi šampiona održan je minut ćutanja u znak sjećanja na žrtve nesreće na stadionu u Indoneziji, u kojoj je poginula najmanje 131 osoba.