Л.В.

09. 10. 2022. 19:24   >>  19:24

ЦФЛ

Бакић спасио Будућност, Сутјеска поражена, Дечић први на табели

Голеаде у Подгорици, Бару и Бијелом Пољу, пораз Сутјеске и реми Дечића за прво мјесто на табели, био би кратак резиме овог фудбалског поподнева у Меридијанбет 1. ЦФЛ лиги.

Најнеизвјеснији меч је виђен под Горицом, у којем је тим Миодрага Џудовића успио да "ишчупа" бод у 97. минуту када је Марко Бакић погодио након досуђеног једанаестерца.

Гости су сјајно отворили мел, прво преко Бољевића у седмом а онда преко Мендија у 31. минуту Петровчани долазе до 0:2.

То је уједно и био резултат првог полувремена.

Међутим Будућност у наставку смањује преко Ражнатовића у 60. минуту, да би Родриго Фауст само минут касније поново вратио два гола предности екипи Младена Ламбулића.

Изгледало је тада да су "плаво-бијели" у амбису али наставили су да нападају. Такав приступ се исплатио, иако оба пута са бијеле тачке, али сигурно да могу бити на крају задовољни освојеним бодом.

Четири гола су виђена у Бару у којем су бодове подијелили Морнар и Рудар.

Водили су Пљевљаци 0:1, па и 1:2, али Морнар је успио да се врати у судијској надокнади преко Гузине.

Још једна утакмица са четири гола и резултатском клацкалицом виђена је у Бијелом Пољу гдје је Јединство дочекало Арсенал.

Бјелопољци су дошли до вођства у шестом минуту преко Мрђе, да би Хулијан Монтенегро са два гола у 8. и 23. минуту преокренуо резултат.

Међутим, само што су кренули са центра домаћи играчи су преко Кораћа дошли до 2:2. Тај резултат је на крају био и коначан.

Језеро је је славило као домаћин против Сутјеске, а једини гол је виђен у 48. минуту када је Душан Вуковић постигао аутогол.

Једини меч без голова, али са доста тензија и на ивици сукоба на крају је виђен у Даниловграду у којем су снаге одмјерили Искра и Дечић.

У 84. минуту домаћи су остали са играчем мање (црвени картон за Марковића), услиједио је и погодак гостију преко кашћелна, али је судија Пајовић након консултација са помоћником поништио гол.

Дечићу је ипак и бод био довољан да преузме чело табеле.

Тузани су водећи након десетог кола, на табели са 21 бодом.

Бод мање има Сутјеска, Будућност и Језеро освојили су по 18, а Петровац и Арсенал по 16 бодова.