С.В. [ Beta ]

20. 10. 2022. 19:01 >> 21:21

SUPER LIGA SRBIJE

Vujačić donio pobjedu Partizanu, Zvezda sigurna u Novom Sadu

Fudbaleri Partizana pobijedili su danas na svom terenu ekipu Napretka sa 1:0, u zaostaloj utakmici petog kola Super lige Srbije.

Crno-bijeli su upisali desetu pobjedu u domaćem šampionatu.

Pobjedu Partizanu u Humskoj donio je Igor Vujačić pogotkom u 31. minutu.

I prije tog gola Vujačića, Partizan je imao nekoliko prilika da povede, ali se na golu gostujućeg tima istakao Nikola Petrić. Međutim, nije mogao da zaustavi i udarac Vujačića.

Šutirao je Kvinsi Mening, lopta se od jednog igrača Napretka odbila do Slobodana Uroševića koji je odložio do Vujačića, a on pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, Napredak je imao dvije dobre prilike. Prvo je u 37. minutu Aleksandar Popović, uz pomoć stative, spasio svoj gol poslije šuta Dejana Kerkeza, a potom je golman crno-bijelih lijepo intervenisao nakon udarca Bojana Matića.

U nastavku meča rezultat se nije mijenjao, pa je crno-bijelima na kraju bio dovoljan jedan gol za nova tri boda.

Fudbaleri Partizana će u narednom kolu Super lige Srbije dočekati Javor, dok će Napredak ugostiti ekipu Vojvodine.

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras u Novom Sadu ekipu Vojvodine sa 2:0, u zaostaloj utakmici petog kola Super lige Srbije.

Strijelci za Zvezdu na "Karađorđu" bili su Aleksandar Pešić u 52. i Gelor Kanga u 61. minutu sa penala.

Crveno-bijeli su upisali 12. pobjedu u domaćem šampionatu i prvi su na tabeli sa 38 bodova, odnosno imaju pet bodova više od drugoplasiranog Partizana.

Na drugoj strani, Vojvodina je šesta sa 23 osvojena boda.