С.В.

27. 10. 2022. 23:20   >>  23:26

LIGA EVROPE

Važna pobjeda Zvezde, Ronaldo pogodio u trijumfu Junajteda

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu ekipu Trabzonspora sa 2:1, u utakmici petog kola Grupe H Lige Evropa i tako upisali važan trijumf u borbi za proljeće u Evropi.

Zvezda je povela u 37. minutu pogotkom Aleksandra Kataija, dva minuta kasnije izjednačio je Anastasios Bakasetas, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Pešić u 64. minutu.

Zvezda upisala drugu pobjedu i posljednja je na tabeli sa šest bodova, koliko ima i Trabzon na trećoj poziciji.

U drugom meču ove grupe, Ferencvaroš i Monako su u Budimpešti odigrali neriješeno 1:1. Mađarski tim je prvi u grupi sa deset bodova, dok je Monako drugi sa sedam.

Fudbaleri Crvene zvezde će u posljednjem kolu gostovati Monaku, dok će Trabzon dočekati Ferencvaroš.

Mančester junajted je lako izašao na kraj sa Šerifom na "Old trafordu" 3:0, a duel će se pamtiti i po povratku na teren Kristijana Ronalda nakon što je bio suspendovan.

Portugalac je u finišu postavio konačan rezultat, a prije njega su pogađali Dalot i Rašford.

Roma je slavila u Helsinkiju 2:1 i sada je na diobi drugog mjesta sa Ludogorecom , kojeg dočekuje u posljednjem kolu. "Vučica" mora i da ga pobijedi ako želi da prođe u nokaut fazu u Ligi Evrope.

Karabag,za koji igraju naši Marko Vešović i Marko Janković, poražen je na gostovanju Nantu 2:1.

Sada ima tim iz Azerbejdžana ima bod više od francuske ekipe, a u posljednjem kolu dočekuje Frajburg.

Janković je bio na terenu u posljnjednjih 20 minuta, Vešović je izašao u 88.