Л.В. [ Бета ]

29. 10. 2022. 18:32   >>  18:32

БУДНЕСЛИГА

Бајернова шестица Мајнцу, Лајпциг рутински против Леверкузена

Фудбалери Бајерна побиједили су данас на свом терену у Минхену Мајнц са 6:2, у утакмици 12. кола Бундеслиге.

Бајерн је повео у петом минуту голом Сержа Гнабрија, а предност је удвостручио Џамал Мусијала у 28. минуту. Трећи гол постигао је Садио Мане у 43. минуту.

Фудбалер Мајнца Џонатан Буркарт промашио је једанаестерац у трећем минуту надокнаде првог полувремена, а минут касније гол је постигао његов саиграч Силван Видмер.

Четврти гол за Бајерн постигао је Леон Горецка поготком у 58. минуту, а затим је стријелац био и Матис Тел у 79. Други гол за гостујућу екипу постигао је Маркус Ингвартсен у 82. минуту, а коначан резултат поставио је Ерик Максим Чупо-Мотинг у 86. минуту.

Бајерн је остварио трећу узастопну побједу, укупно седму у лиги и преузео је прво мјесто на табели са 25 бодова, два бода више али и утакмицом више од другопласираног Унион Берлина. Мајнц има четири пораза и заузима осмо мјесто на табели са 18 бодова.

Фудбалери Лајпцига побиједили су на свом терену Бајер из Леверкузена са 2:0.

Први гол постигао је Kристофер Нкунку у 32. минуту, а побиједу је обезбиједио Тимо Вернер поготком у 83. минуту.

Лајпциг је пети на табели са 19 бодова, а Бајер који је претрпио седми пораз, заузима 16. мјесто на табели са девет бодова.

Фудбалери Штутгарта побиједилу су на свом терену Аугсбург са 2:1.

Гостујући тим повео је голом који је у четвртом минуту постигао Флоријан Нидерлехнер, а изједначење Штутгарту донио је Серху Гираси поготком у 15. минуту. Победоносни гол постигао је Валдемар Антон у првом минуту надокнаде.

Штутгарт је остварио другу побједу у лиги и 15. је на табели са 11 бодова, а Аугсбург има три бода више на 13. мјесту.

Волфсбург је на свом терену побиједио Бохум са 4:0, а касније играју Ајнтрахт Франкфурт - Борусија Дортмунд.