Мина [ Р.Б. ]

12. 11. 2022. 19:41   >>  19:40

1. CFL

Побједе Будућности и Сутјеске, Морнар бољи од Петровца

Фудбалери Будућности и Сутјеске уписали су побједе у утакмицама 16. кола Меридианбет Прве црногорске фудбалске лиге (МПЦФЛ).

Будућност је на гостовању Јединству у Бијелом Пољу славила минималним резултатом и задржала је мјесто на челу табеле.

Изабраници Миодрага Џудовића славили су голом Марка Мрваљевића у 74. минуту.

Сутјеска је на домаћем терену убједљиво савладала пљеваљски Рудар 4:0.

Домаћин је повео голом Новице Ераковића већ у шестом минуту, а у 23. Тајрон Конрад повисио је на 2:0.

У другом полувремену Сутјеска је преко Матановића у 56. и другим голом Конрада у 64. минуту, поставила коначан резултат утакмице.

Морнар је приредио изненађење и, након преокрета, био бољи на гостовању код Петровца 2:1.

Петровац је на полувремену голом Дејана Бољевића имао предност, а Баране је до преокрета и побједе одвео Миливоје Раичевић головима у 56. и 65. минуту.

Дечић је у Тивту савладао Арсенал 2:1. За Тузане је погађао Борис Цмиљанић, а једини гол за домаће постигао је Борис Дошљак.

Коло су ремијем без голова отворили фубалери Језера и Искре.

Након 16. кола Будућност заузима прво мјесто на табели МПЦФЛ са 31 бодом, прати их Сутјеска са једним мање, а Дечић је са 27 на трећем мјесту.

Петровац је на четврти са 24, а бод мање има Арсенал на петом мјесту.

На дну табеле је Искра са свега десет освојених бодова, Морнар је претпосљедњи са 16, а у зони испадања је и Рудар са бодом више.