Бета [ Р.Б. ]

12. 11. 2022. 18:32   >>  18:30

БУНДЕСЛИГА

Лајпциг славио у Бремену за другу позицију на табели

Фудбалери Лајпцига побиједили су данас у Бремену екипу Вердера са 2:1 у утакмици 15. кола њемачке Бундеслиге, посљедњем пред паузу због Свјетског првенства у Катару.

Лајпциг је уписао осму побједу од почетка шампионта и тренутно је други на табели са 28 бодова, док је Вердер сада девети са седам бодова мање.

Екипа Лајпцига повела је у 13. минуту голом Андреа Силве, изједначио је Кристијан Грос у 57, а побједу гостујућем тиму донио је Ксавер Шлагер поготком у 70. минуту, на асистенцију Силве.

Истим резултатом славио је и Волфсбург на гостовању Хофенхајму.

Домаћи тим је повео преко Кристофа Баумгартнера у 42. минуту, али је Волфсбург изједначио у петом минуту надокнаде аутоголом Озана Кабака. Коначан резултат поставио је Ридле Баку у 56. минуту.

Послије шесте побједе од почетка првенства, Волфсбург је седми на табели са 23 бода, док је Хофенхајм десети са 18 бодова.

Фудбалери Бајер Леверкузена су на свом терену побиједили Штутгарт са 2:0, а стријелци су били Муса Дијаби у 30. и Џонатан Та у 82. минуту.

Бајер је тренутно 11. тим лиге са 18 бодова, док је Штутгарт на 16. позицији са четири бода мање.

Победу од 2:0 уписала је и Херта на свом терену против Келна. Победу тиму из Берлина донијели су Вилфред Канга у деветом и Марко Рихтер 54. минуту.

Херта је на 15. позицији и има 14 бодова, док је Келн боље пласиран за двије позиције и на свом конту има 17 бодова.

Фудбалери Бохума су забиљежили четврту побједу у шампионату пошто су у гостима били бољи од Аугсбругра са 1:0. Стријелац јединог гола на мечу био је Кристофер Антиви-Адјеј у 58. минуту.

Бохум има 13 бодова, али је и даље на претпосљедњем мјесту на табели, док је Аугсбург остао на 14. позицији са 15 бодова.

Такмичење у њемачкој Бундеслиги наставља се крајем јануара 2023. године.