Бета [ R.B. ]

12. 11. 2022. 20:44   >>  20:43

BUNDESLIGA

Bajern pobijedio Šalke

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su večeras u Gelzenkirhenu domaći Šalke sa 2:0, u utakmici 15. kola Bundeslige, posljednjeg uoči pauze zbog Svjetskog prvenstva.

Njemački šampion poveo je u 38. minutu golom Serža Gnabrija, a pobjedu je obezbijedio Erik Maksim Čupo-Moting u 52. minutu.

Bajern je ostvario 10. pobjedu u prvenstvu i prvi je na tabeli sa 34 boda, šest više od drugoplasiranog Lajpciga.

Šalke je pretrpio 10. poraz i zauzima posljednje 18. mjesto sa devet bodova.

Ranije danas Bohum je na gostujućem terenu pobijedio Augsburg sa 1:0, Bajer je u Leverkuzenu pobijedio Štutgart sa 2:0, a istim rezultatom Herta je kao domaćin pobijedila Keln.

Volfsburg je na gostovanju bio bolji od Hofenhajma 2:1, dok je Lajpcig u Bremenu pobijedio Verder sa 2:1.