Н.Р [ Beta ]

22. 01. 2023. 17:20 >> 17:19

Haland se poigravao sa Vulvsima

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su na svom terenu Vulverhempton 3:0, u utakmici 21. kola Premijer lige.

Sva tri gola za engleskog šampiona postigao je Erling Haland, u 40. minutu na asistenciju Kevina De Brujnea, u 49. minutu iz jedanaesterca i u 54. minutu na dodavanje Rijada Mahreza.

To je četvrti het-trik norveškog napadača ove sezone i 25. gol u Premijer ligi.

Siti sada ima 45 bodova, dva manje, ali i dvije utakmice više od prvoplasiranog Arsenala.

Vulverhempton je pretrpio 11. poraz u ligi i zauzima 17. mjesto na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i Bornmut na 18. mjestu, prvom u zoni ispadanja.

Fudbaleri Lidsa odigrali su neriješeno 0:0 na svom terenu protiv Brentforda.

Brentford je deveti put u prvenstvu odigrao neriješeno i osmi je na tabeli sa 30 bodova.

Lids je nastavio niz bez pobjede i sa 18 bodova zauzima 15. mjesto na tabeli.