С.В.

25. 01. 2023. 20:36   >>  20:39

SVJETSKO PRVENSTVO

Španija nakon produžetaka srušila Norvešku, zakazala polufinale sa Danskom

Prvi polufinalisti Svjetskog prvenstva u rukometu su Španija i Danska. "Furija" je poslije velike drame, tek nakon dva produžetka, savladala Norvešku 35:34, dok su Skandinavci deklasirali Mađarsku 40:23.

Norvežani je u samom finišu imala dva gola prednosti 24:22, a potom su i imali napad na pola minuta prije kraja kod vođstva 25:24.

Igrač Norveške je imao otvoren put ka golu, ali se odlučio da zadržava vrijeme i sudije su dosudile pasivan napad. Lopta je došla do Danijela Dujšebajeva, koji je pogodio za produžetak 25:25.

Sve do posljednjeg minuta drugog produžetka niko nije uspio da prelomi meč. Onda je Danijel Dujšebajev pogodio za vođstvo 35:34. Norvežani su imali napad za izjednačenje, pokušao je Bjernsen, koji je imao 8/8 sa krila, ali De Vargas ga je nadmudrio i Španija je prošla međi četiri najbolje selekcije.

Kod Španaca najefikasniji bio je Aleks Dujšebajev sa osam golova, jedan manje postigao je Fernandes. De Vargas je imao 16 odbrana.

Na drugoj strani tragičar Bjernsen je bio najefikasniji sa devet golova.

Španija će u polufinalu igrati protiv Danske, koja je demonstrirala silu protiv Mađarske.

Danci su se tako osvetili Mađarima za poraz ku osmini finala Svjetskog prvenstva 2017. godine (27:25) i nastavili da brane titulu.

Matijas Gidsel je sa devet golova predvodio Skandinavce, osam pogodaka je upisao Simon Pitlik.

Kod Mađara su se istakli samo Mate Lekai i Rihard Bodo sa po šest golova.