Л.К. [ Beta ]

04. 03. 2023. 18:38 >> 18:45

PREMIJER LIGA - 26. KOLO

Arsenal preokretom u nadoknadi do sva tri boda, pobjede Čelsija i Vulvsa

Fudbaleri Arsenala pobijedili su danas na svom terenu Bornmut sa 3:2, u meču 26. kola engleske Premijer lige.

Strijelci za Arsenal bili su Tomas Parti u 62, Ben Vajt u 70. i Ris Nelson u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golove za Bornmut postigli su Filip Biling u prvom i Markos Senesi u 57. minutu.

Arsenal je zabilježio 20. pobjedu u prvenstvu i zauzima prvo mjesto sa 63 boda, pet više od drugoplasiranog Mančester sitija. Bornmut je na 18. poziciji sa 22 poena.

U narednom kolu Arsenal će gostovati Fulamu, dok će Bornmut dočekati Liverpul.

U istom terminu, Čelsi je na svom terenu pobijedio Lids sa 1:0, golom Veslija Fofane u 53. minutu.

Čelsi je zabilježio devetu pobjedu u prvenstvu i sa 34 boda zauzima 10. mjesto na tabeli. Lids je na 17. poziciji sa 22 poena.

U sledećem kolu, Čelsi će gostovati Lesteru, dok će Lids dočekati Brajton.

Pobjedu na svom terenu ostvario je i Vulverhempton, savladavši Totenhem sa 1:0, pogotkom Adama Traorea u 82. minutu.

Vulverhempton je na 13. poziciji sa 27 poena, a Totenhem je na četvrtom mjestu sa 45 bodova.

U sledećem kolu Vulverhempton će gostovati Njukaslu, dok će Totenhem dočekati Notingem Forest.

U ostalim mečevima, Brajton je kao domaćin pobijedio Vest Hem sa 40, a Aston Vila je na svom terenu pobijedila Kristal Palas sa 1:0.